Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Januárban megszűnt a hallgatói...

Januárban megszűnt a hallgatói jogviszonyom, viszont nem dolgozom. Ilyenkor hogyan kell fizetni a tb-t?

Figyelt kérdés
júniusban utazom angliába au-pairként, nem leszek itthon egy évig. ilyenkor is fizetni kell a tb-t? vagy pontosan hogy van ez, ha nincs jövedelmem, viszont már nem vagyok egyetemista?
2010. ápr. 12. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Az EGT tagállamokban foglalkoztatottak esetében az a rendelkezés érvényesül, hogy egyszerre csak egy tagállamban terjed ki a magánszemélyre a biztosítás, mégpedig főszabályként abban a tagállamban, ahol a munkát végzi.
2010. ápr. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

de én úgy tudom, hogy az au pair nem minősül munkaviszonynak. vagy a fogadó családom biztosítást köt rám ott kint?


csak azért érdekelne, mert nem szeretném egy évre visszamenőleg visszafizetni, ha véletlenül valami gubanc van...

2010. ápr. 12. 00:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Február óta be kellett volna jelentkezned az "Önkéntes Társadalombiztosítási Járulék"-ra az APEH-nál!!!


Magad után kell befizetned minden hónapban x-összeget (ez 2010-ben 4950Ft/hó).


Az APEH weboldalán letöltheted a nyomtatványt, amivel beregisztrálnak, kapsz egy azonosítószámot és a csekkeket. Ezzel a számmal tudod befizetni a járulékot, így az alapellátásra leszel jogosult.


Én úgy tudom, hogy Angliában (és az EU-tagállamokban) bejelentik az au-pairt, fizetni kell utána a TB-járulékot a családnak, megszabott az összeg is, amit kapnod kell a munkádért! Bejelentés nélkül nem dolgozhatsz, mert téged is megbüntetnek, meg a családot is.

2010. ápr. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem. de akkor ezek szerint ha ott kint bejelent a család, itt nem vagyok köteles fizetni a tb-t egy évig, ugye? erre a két hónapra akkor muszáj kérvényeznem, vagy elég ha hazajöttem?
2010. ápr. 12. 00:43
 6/8 anonim ***** válasza:

IGEN!

Erre a pár hónapra is muszáj befizetned utólag, mert ha nincs biztosításod, akkor megbüntetnek!!!

(Mégpedig ez adótartozásnak minősül, tehát sokkal szigorúbb mértékben.)


Január óta nagyon szigorúan veszik a TB-tartozásokat...


Amúgy meg azért is fontos, hogy rendezve legyen a TB-járulékod, mert majd a kiutazáshoz is szükséged lesz utasbiztosításra, bármi történik veled külföldön és eü-ellátásra szorulsz, bajban leszel, ha nincs rendezve a TB-járulékod.


Immár 3 hónap óta nincs fizetve utánad a TB-járulék! 8-o


A tartozásod most 3x4950Ft= 14850 Ft!!!

(Ha erre még büntetést is felszámolnak, akkor végképp nem tudod majd kifizetni.)


Ha postán intézed a bejelentkezést, az kb. 1 hónap...

Személyesen (valamelyik APEH irodában) azonnal is elintézheted.

2010. ápr. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, utánanézek akkor.
2010. ápr. 12. 02:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt azért nem mondták neked, hogy a suli befejeztével még 45 napig biztosítva vagy!
2010. ápr. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!