Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvost akarok váltani, de...

Háziorvost akarok váltani, de akihez szeretnék menni, azt mondta, nem az ő körzetéhez tartozom. én úgy tudtam, szabad orvosválasztás van. Hol tudják megmondani, melyik orvos jöhet szóba?

Figyelt kérdés

2016. jún. 8. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Így van, szabad orvosválasztás van, viszont ha a te általad választott orvos nem vesz át, akkor megteheti, nem köteles téged átvenni.

Bár azt nem tudom, hogy letisztáztad vele egyáltalán, hogy mit szeretnél? Hogy csak szimplán elmentél egy vizsgálatra és közölte, hogy nem az ő körzetéhez tartozol, vagy konkrétan közölted vele, hogy háziorvost szeretnél váltani és szeretnél hozzá átjelentkezni?

2016. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy barátomról van szó,telefonon közölte az orvossal,hogy hozzá szeretne járni,mire azt mondta az utca bemondása után,nem hozzá tartozik. Szerintem sem kerek itt valami,hamar hagyta magát lerázni. Nem cikis újra rákérdezni nála? Én ismerem,nagyon lelkiismeretes orvos,talán nem értette a kérést?
2016. jún. 8. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Szabad orvosválasztás van, de az nem azt jelenti, hogy az általad választott bármelyik orvos köteles "elvállalni"

A körzetedhez tartozó orvos köteles csak elvállalni.

Mehetsz másik orvoshoz is, ha ő vállal.

Pl. a szomszéd község háziorvosa se vállal már több ellátási körzetén kívüli beteget, mert túl sok betege van.

2016. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztosan értette a kérdést, de talán túl sok már a betege és nem akar újat vállalni, mivel nem hozzá tartozik utca szerint, nem köteles fogadni. Ettől függetlenül kereshettek másik háziorvost is, hátha van aki vállalja.
2016. jún. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!