Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvos nyíltan kimondhatja,...

Az orvos nyíltan kimondhatja, hogy azért küldi haza a beteget, mert sokan várnak az ágyra? Ilyet megtehet? Egy betegjogi képviselővel érdemes beszélni?

Figyelt kérdés

Stroke, a beteg még se beszélni, se járni nem tud rendesen.

Az első napokban azt mondták, hogy a cél, hogy újra önellátó legyen.

A javulás látható, de még 1-2 hét gyógytorna, logopédus, fizikoterápia véleményem szerint sokat jelentene.


Az orvos ma közölte, hogy jövő hét elején kiadják, mert van javulás, de most stagnál az állapota. Tényleg napról napra jobb, de itthon sem a 24 órás felügyelet, sem a felsorolt kezelések nincsenek biztosítva.


Kimondhatja így, hogy azért küldi haza, mert várnak a helyére? Egy betegjogi képviselőhöz érdemes elmennem? Ő mit tud tenni?

Nyilván egyelőre nem tudom bizonyítani, hogy ezt mondta az orvos, de ha a képviselő közbelép, hogy a beteg sem járni, sem beszélni nem tud még rendesen, akkor meghosszabbíthatják még a kórházi kezelést? Egyértelműen ellátásra szorul, remélem, már csak rövid ideig, de addig is örülnék, ha szakképzett személyzet lenne jelen. Nekem nincs egészségügyi végzettségem, és hát a stroke nem vicc.


Esetleg elképzelhető, hogy ha nyomás hatására bent tartják, akkor hátrányosan fogják kezelni? Már most is van egy-két flegma ápoló, aki húzza a száját, mikor az öregeket pelenkázni kell, meg épp bent voltam, mikor a vacsorát ledobta az asztalra, és olyan hangsúllyal lökte oda a betegnek, hogy "A vacsorája!", mintha valami rühes kutyának lökné oda.


2016. jún. 16. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Fővárosi vagy vidéki kórházban van?
2016. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehetne nyíltan megkérdezni az orvost, h nem maradhat(na) még legalább egy hétig ott?

Hátha megengedik

2016. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vidéki. Megyeszékhely. De ez miért számít?


Természetesen megkérdeztem, illetve elmondtam a fentieket. (A betegjogi képviselőt nem.)

KB. ugyanezekkel a szavakkal: hogy ő még nem önellátó, nem lehet egyedül hagyni, nem tud járni, stb.

Azért az egészségügy nem erről szól, hogy "lécci lécci", és akkor megengedik, hogy "na jól van, maradjon még két hetet!".


Igazából a betegjogi oldalára lettem volna kíváncsi.

2016. jún. 16. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Elküldheti, valószínű hogy életveszélyen túl van, rehabilitálni kell. Annyira kevés az aktív ágy, hogy aki arra nem szorul haza küldik, vagy vannak rehab.osztályok (ha még nem zárták be azt is) oda is utalhatják. Viszont úgy tudom fizetős lett a napi ellátás a kis kórházakban
2016. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez elég érdekes lenne, ha fizetős lenne, vagyis én még nem hallottam róla. DE az ország bármely pontján ugyanazok a jogaid, nem hiszem, hogy egy kis kórház pénzt kérhet olyanért, amiért egy nagy nem kér. Legalábbis hivatalosan nem.


Igen, túl van az életveszélyen, na de a rehabilitáció is a kórház feladata, mert otthon sem eszközök, sem gyógytornász, semmi. Meg hát ezért fizette 40 éven át a tb-t.


Értem, amit írsz, meg persze köszönöm a válaszod, de ez az eljárás még orvosi szempontból sem etikus.


Az ágyszámra sokszor hivatkoznak, de ez is egy vicc, mert ugye a bentlét alatt ismerkedik az ember, és volt bent olyan, akinek 10 éve volt agyvérzése, az égvilágon semmi nem látszik rajta, rendesen beszél, jár, és évente 3 hónapra beköltözik azóta is, holott tényleg meg se mondanád, hogy valaha baja volt. Az ilyen eset nem normális, nem szabadna, hogy így működjön, de tudom, hogy nem ezen az oldalon fog megoldódni az egészségügy problémája.

2016. júl. 8. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Orvosi szempontból sem etikus.. - erre irom, hogy sokmindent nem az határoz meg mi a jó a betegnek, hanem drága törvényeink , amiről nem az orvos dönt. Ha rehabilitálni kell a beteget, azt ma már aktiv ágyon nem csinálhatják meg, hanem át kell küldeni rehab-ra. Kiskórházakban sok idős beteget ápolnak, akiket a család nem tud ellátni (pl. Várpalota), és itt bizony fizetni kell nem is keveset. De vannak rehab osztályok, de úgy tudom ott is megvan max meddig maradhat. Utána a család pénztárcája, ideje dönti el mit tud tenni a hozzátartozójával. Vagy otthon ápolják tovább, vagy idősotthon, felvesznek mellé ápolót stb. Innentől már nem érdekli kedves kormányunkat, hogyan megy tönkre anyagilag, fizikailag, lelkileg egy család.
2016. júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még vmi..az hogy egy betegen nem látszik hogy beteg, attól még lehet az, és az is biztos hogy felvesznek olyan beteget aki nem feltétlenül tartozik oda (pénz, ismeretség, akármi miatt, ilyen is biztos van). Ismerek több olyan embert, akiről meg nem mondaná senki hogy baja, van, pedig áttétes rákos.

Egyszóval a rendszer gáz. Sok ágyat leépitettek, igy sokszor aki tényleg rászorulna, azt sem tudják felvenni. A nővérek meg..van aki alapban nem való növérnek, de mivel nincs helyette más, úgysem rúgják ki. Aki meg lelkiismeretes, belefárad. Lehúz 12 órát egy helyen, aztán megy át máshova.

Sokmindent meg kellene változtatni, de erre nincs kormányzati törekvés.

2016. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!