Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki elmondaná erről a...

Valaki elmondaná erről a tapasztalatát? Volt már ilyenje valakinek? Szószerint ez van a röntgen lapomon!

Figyelt kérdés

""Status: A lumbalis lordosis megtartott.

Ki ívű jobbra convex scoliosis látható mérsékelt torzióal.

A csigolyatestek és a discusok norm. Magasak.

A peremszélek, zárólemezek épek.

Az S1 segmentben keskeny spina bifida látható.

Csontszerkezet norm.

Vélemény: keskeny spina bifida az S1 segmentben.""


Szóról betűre leírtam ha valaki belekötne, hogy kihagytam egy betűt vagy szót!! :))



2016. jún. 30. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nagyjából minden rendben van.

A derekad íve rendben van.

Van egy mérsékelt gerincferdülésed.

A gerincoszlopod rendben, az s1-es csigolya nem záródott be teljesen. "Sok ilyen típusú nyílt gerincű ember nem is tud erről a betegségéről, mivel többnyire tünetmentes.[7] Előfordulása 10% a népesség körében,[8] és többnyire véletlenül veszik észre, amikor más okból röntgenfelvételt készítenek." - nem számít

2016. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Anyum szerint mivel kiskoromban kötött volt a csípőm és megnéztek rajtam mindent ezért ez sérv lesz és az emelés óta ezért fáj a hátam....a gerincferdülésről nem tudtam pedig gyógytornászhoz is jártam régebben a lúdtalpam miatt meg mostanában a sérülés miatt kipróbáltam a csontkovácsot és a gyógymasszőrt és ők azt mondták teljesen egyenes a gerincem... erre nem számítottam..

Azért nagyon köszönöm!! :)

2016. jún. 30. 19:30
 3/13 A kérdező kommentje:
3 hónapos koromig teljes kivizsgálást végeztek rajtam mivel apámtól örökölhettem e a lumbágóját vagy gerincferdülését....és anyum ócintézkedéseket tett hogy tudja teljesen ép vagyok e..
2016. jún. 30. 19:41
 4/13 anonim ***** válasza:

hány éves vagy? azért van gerincferdülésed mert nem sportoltál.

Edzél hátra:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7814765-..

2016. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs gerincsérved, mert a discusok rendben vannak. Ez egy normális lelet. Senki nem tökéletes, felesleges mindentől rettegni, amit nem értesz.
2016. jún. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és igen sportolok kalapácsvető vagyok de most egy éve a lovas suli miatt lovagolok is mellette....
2016. jún. 30. 20:31
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja és 16L
2016. jún. 30. 20:31
 8/13 anonim ***** válasza:

tuti a kalapácsvetéstől van a gerincferdülésed mert nem szimmetrikus sport, jófej edződ lehet.

A lovaglást is pihentetném, mert a rázkódás nem tesz jót, és lehet elfárad a hátad a lovaglástól, de nem erősíti.

Olyan mint a sétálás, attól is elfáradok, de még senki nem lett tőle izmos.

Vagy rámhallgatsz, vagy nem.

2016. jún. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz!! :)
2016. jún. 30. 23:22
 10/13 A kérdező kommentje:
Sya!! Igaz nem mostanába vagyok fent ezért ritkán írok!!:) az előző kommenthez kérdezném, hogy miért montad hogy jófej edzőm lehet?? Csak mert nem a gerincferdüldéstől fáj a hátam hanem a spina bifida occultától....
2016. aug. 13. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!