Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha azt akarom, hogy ne használ...

Ha azt akarom, hogy ne használják fel a szerveim, pontosan milyen papírok kellenek?

Figyelt kérdés

Néhány napja beszélgetésbe került a téma és ott tudtam meg, hogy alap esetben mindenki szerveit felhasználhatják halála esetén, hacsak nem tesz róla tiltakozó nyilatkozatot. Ennek kicsit utána jártam, valóban így is van, viszont minden oldal máshogy ír róla, valahol azt írják több papír kell, valahol azt hogy nincs űrlap hanem teljesen üres lapra kell saját szavakkal nyilatkozatot írni, meg hogy csak postai úton lehet elküldeni, emailben nem.

Mik a pontos lépései akkor, csinálta már valaki?


2016. júl. 7. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Tudom hogy ez magányügy,de nem mindegy már neked ha kipurcansz?Lehet valakit megmentesz vele,miért akarod elvenni az élettől a lehetőségét?
2016. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

"...csinálta már valaki?"


Remélem senki, vagy csak nagyon kevesen!

2016. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Miért, mi bajod lesz attól, hogy halálod után néhány ember életét esetleg megmentheted a szerveiddel?
2016. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, ez nem a hasznos válasz kategória lesz:

miért baj, ha felhasználják? Enyémeket használhatják nyugodtan, nekem már úgysem kell, ha meghalok. Gondolj bele, hogy valaki pl. haldoklik, a te szerveddel élhetne, te meg "nem adod".

Szóval nem tudom, hogy kell nyilatkozni, de a "miért" érdekelne.

2016. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, de ha megtalálod, írd be. Szerintem többen szívesen beadnánk egy kérelmet, hogy halálunk esetén a szerveinket NEKED semmi esetre se adhassák oda :)
2016. júl. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Itt elolvashatod mit kell tenni:

[link]

2016. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy kinek nem tetszik meg hogy flegmáz le, hanem segítséget kértem. De most már értem, nem hülyeségből mondják, hogy az átlagemberek nagy része miért hülye. Ezért. Nekem ugyanolyan jogom van tiltakozni ellene, akkor miért ne tehetném, jó hogy nem köveztek meg érte. De ha kell valamelyikőtöknek a piás, dohányos szerveim közül valami, akkor odaadom. Gondolom a sok nagyokos majd most ezerrel lenulláz és fel lesz háborodva.



Hatos köszi, innen már sikerült eljutnom ahova akartam. Felhívtam az OKBI-t, ahol normális emberként kezelve elmondtak mindent részletesen, (és egy szóval nem álltak le b*szogatni), kell egy űrlap amivel hozzájárulok az adataim kezeléséhez, fent van az oldalon, és kell egy saját kézzel írt nyilatkozat amiben megtiltom a szerveim felhasználását, ez a két papír kell. Nem kell tanú se, csak simán aláírás, és postán lehet elküldeni vagy a háziorvosnak beadni.

2016. júl. 7. 17:07
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Lásd hasznát a papírodnak mielőbb!
2016. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kösz, te meg egy szervnek.
2016. júl. 7. 18:00
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha piás, dohányos szerveid vannak, akkor ez az egész húsz percet sem ér meg az életedből, ugyanis már gondoskodtál róla, hogy ne adják őket oda senkinek. Egy szervátültetés nem úgy zajlik, hogy az első szembejövő elzsírosodott májat bepakolják a szerencsétlenbe.
2016. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!