Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mekkora pulzus-szám az, amire...

Mekkora pulzus-szám az, amire már gyógyszert kell bevenni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 14. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Semekkora. A tachycardia csak egy tünet. Fel kell állítani egy diagnózist és annak függvényében gyógyszert előírni.
2016. aug. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez így nem pontos.

Akkor mégiscsak van egy érték, amire már gyógyszert adnak.


Egyébként van gyógyszerem.

Egy béta-blokkoló, szívverés-lassítási céllal.

Naponta kellene szedni, de ha normális az érték, miért kell lassítani? Hogy bekómáljak?

Csak van egy határérték, ami már magasnak számít, és érdemes rá gyógyszer szedni.

Amikor 80 körül van a pulzusom, arra még nem akarok gyógyszert szedni.

100 körülire már szoktam.

Ezért érdeklődtem, hátha van valakinek tapasztalata, nekem még új ez a dolog.

2016. aug. 14. 20:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Talintulli nem mondott hülyeséget, először az okot kell megtalálni, pl. dohányzás, pajzsmirigy, mozgás-hiány, ... Ha ezt mind ki lehet szűrni, akkor jöhet szóba csak a béta-blokkoló, amit szerintem 100 alatt nem érdemes szedni...
2016. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az ok a hypertonia, ami öröklött.

Ezzel hiába mozogsz, vagy nem dohányzol (egyébként nem dohányzom, nem iszom), a hypertonia akkor is marad.

Egy 90-95-ös pulzus nyugalmi állapotban nem normális, ezt ne mondd nekem.

2016. aug. 23. 14:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem én mondom, hanem ez a hivatalos információ, ld.:

"A napi gyakorlatban 50-60/perc és 120/perc közötti értéket tekintünk normálisnak."


Részletek: [link]


Ne hidd, hogy mindenkinek 72...


Ha öröklött, akkor azzal tudtommal nem tudnak mit kezdeni, mint írtam, ha minden kizárható, akkor jöhet a gyógyszer, ez van...

2016. aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy nem mindenkinek 72.

De ez az érték...

elhiszem, hogy a jóindulat vezérelt, amikor kikerested nekem ezt a cikket.

Hogy 120-ig normális lenne...én ezt nagyon nem hiszem.

Akkor egy tanult, végzett orvos kb. senkinek sem adna erre gyógyszert. Nem is létezne szinte olyan gyógyszer, ami lassítja a pulzust, ha ez a nagyon magas érték is normális lenne.

Erre csak azt tudom mondani, hogyí a neten minden megtalálható, és annak az ellenkezője is.

Elsősorban mindent neten keresek én is, de nem hiszek el mindent.

2016. aug. 24. 08:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, mindennek megvan az oka, vélhetően stabilan (pl. éjjel is) >90-es pulzus szerintem sem normális. Sajnos az öröklött "betegségeket" nem igen tudják gyógyítani (vagy ha igen, nem osztják meg velünk :)), így azt mondom, hogy a béta-blokkoló szedése "rendben" van, de szerintem a határérték a már általad is írt 100. Alatta nem hiszem, hogy kellene. (Abból indulok ki, hogy a vérnyomás is 140/90-ig "rendben van", kissé efölött még mást javasolnak, aztán mondják, hogy kell a gyógyszer...)
2016. aug. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!