Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A területileg illetékes...

Joules83 kérdése:

A területileg illetékes körzeti orvos pontosabban annak váltott műszakos helyettes megtagadhatja egy rendezett TB jogviszonnyal (bejelentett főállású) beteg fogadását/ ellátását ha a választott körzeti orvos éppen nem elérhető /nem rendel?

Figyelt kérdés

A változott körzeti orvosom éppen akkor nem volt elérhető, a területileg illetékes orvosnál szerettem volna elintézni az ügyemet. Az ilyen állapotok csak tovább emelik a negatív irányba a közegészségügy szinvonalát.

Még egy alapigazság, minden 'hivatali' személlyel folytatott beszélgetést rögzíteni kell !!! Mivel mindent szeretnek letagadni, elfelejteni



#körzeti orvos #etika #TB #közegészségűgy
2016. szept. 6. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A "területileg illetékes orvos" maga a házi orvosod. Helyettese akkor van, ha szabadságát tölti, vagy valami más okból nincs.
2016. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mivel ez emberek néha lakcímet váltanak ( ez szerintem életszerű dolog) ilyenkor lehet olyan állapot a TAJ kártya még régi orvosnál maradt mivel benne megbízik és jelenleg még van olyan, hogy szabad orvosválasztás, viszont lehet olyan eset amikor választott orvos (a régi lakcím szerinti) nem elérhető, és az új lakcim szerinti pedig nem érzi magát illetékesnek.

Azt helyzet olyan mintha budapesti dolgozó aki a Pest megyei TB fizeti a járulékát nem kell ellátni ha az illető mondjuk egy balatoni nyaraláskor igényelne egy orvosi ellátást Siófokon, mert nem a Somogy megyei TB nek fizeti a járulékát.)

2016. szept. 6. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Bármeddig csűröd csavarod, nem sétálhatsz csak úgy be egy idegen háziorvoshoz és igen, megtagadhatja az ellátásodat, ha az nem indokolt... pl leszakadt a kezed...
2016. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, én aki nem tette le Hippokratészi esküt, az elved alapján ezek szerint én sem vagyok köteles segíteni például egy nem általam okozott közlekedési baleset áldozatain sem, nyugodtan továbbhajthatok, mivel csak annak kell segítséget adni aki a balesetet okozta mivel csak és kizárólag ő azaz a baleset okozója az illetékes.

Szerinted TB járulékot fizető állampolgárként, csak és kizárólag a EGYETLENEGY körzetben vehetem igénybe ilyen szolgáltatásokat! Ha más településre utazik az ember akkor a társadalom biztosítási jogviszonya szerinted érvényét veszti.

Külföldön rendben van mivel az valóban IDEGEN orvos, de még ott is létezik az Európai Egészségbiztosítási Kártya fogalma (igaz ezt külön kell kiváltani, mivel a külföldre kiutazás nem olyan minta az egyik megyéből átmegyek másik megyébe)

2016. szept. 6. 13:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy háziorvosod van, rajta kívül a felnőtt ügyelethez fordulhatsz, nem sétálhatsz be egy másik háziorvoshoz, mert a tb nem fizeti ki neki az ellátásodat. Természetesen ha életveszélyben vagy, akkor bárhol, bármilyen orvos köteles segíteni neked, de gondolom erről szó nem volt.
2016. szept. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz a dokihoz mehetsz akinél a kartonod van (ezt neked kell intézni, hogy elmész az újhoz és átkéred magad, ja és nem a tb kártyád van nála, az nálad kell hogy legyen...) mert más nem látja az adataid, betegségeid, kórtörténeted csak akinél a kartonod van. Évente 1x lehet váltani és más mondhat nemet ha pl sokan vannak már nála.

Ha sürgős/veszélyes helyzet van akkor bárki ellát, olyankor a kórház a legjobb megoldás, de egyébként meg nem mehetsz be csak úgy máshoz... Jól is nézne ki a dolog hogy mindenki oda megy ahová akar mert épp ott van... Akkor a jobb helyeken tele lenne mindig a rendelő. Nem véletlen van a körzet.

Nekem van egy állandó lakcímem és egy tartózkodási ahol a dokim is van, ahhoz mehetek akinél a karton van, akit választottam.

2016. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha más településre utazik az ember akkor a társadalom biztosítási jogviszonya szerinted érvényét veszti. "


nem nem veszti érvényét, ha baleset ér, vagy szívrohamod lesz, kijön a mentő és nem kell kifizetned az árát, mivel fedezi a tb-d... de ha budapesten van a háziorvosod, de te Tápiószörcsögön kitalálod, hogy náthás vagy, nem mehetsz be egy idegen háziorvoshoz, mert neki hozzád semmi köze nincs...

mérgelődhetsz ezen napestig, attól még nincs igazad...

2016. szept. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 - Ha nincs a halálán, csak beteg és nem otthon van, akkor se kell feltétlenül hazautaznia, van egy olyan, hogy felnőtt háziorvosi ügyelet, az pont erre az esetre van, ha valaki nem tud a háziorvosához menni.
2016. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!