Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Maganrendelesen kell taj kartya?

Maganrendelesen kell taj kartya?

Figyelt kérdés
Maganuton szeretnek borgyogyaszhoz menni, de nincs tb-m. Az orvos ill. Oep altal a Nav is ertesulni fog errol?

2016. szept. 6. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha magánrendelésre mész, akkor nem kell bemutatnod a TAJ-t. Elmész, kifizeted a díjat, majd eljössz. Teljes inkognitóban maradhatsz. Persze ez függ a korodtól, betegségedtől is. Felhívhatod a magánrendelőt, közlöd, hogy X éves vagy (ha fiatalkorú lennél) X betegségre gyanakodsz (pl. nemi) és megkérdezheted, melyik betegség bejelentésköteles, így már előre tájékozott leszel.

Ha a doki receptre ír fel valamit és kiváltod, akkor az leellenőrizhető, hacsak nem tiltod le az eü. adataid hozzáférését. Én az ügyfélkapun tiltottam le anno.

2016. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi, nekem is van ugyfelkapum, megnezem hogy kell letiltani. Koszi
2016. szept. 6. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, de jól jön, ha támogatott gyógyszert akar neked felírni az orvos. A magánrendeléses vizsgálatok nem jelennek meg az ügyfélkapus betegéletútban. Az elmaradt TB-t viszont be fogja rajtad hajtani a NAV, akár jársz orvoshoz, akár nem.
2016. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mikor? En voltam bent a nav-nal hogy szeretnem fizetni. Erre a rendszerben nincs lezarva az egyik 3 eve veget ert munkaviszonyom, ami nem az en hibam. Azt mondtak hogy menjek konyvelohoz, elobb azt ki kell javitani, vmelyik nyomtatvannyal. 3-Szor voltam bent es mindig konyvelohoz kuldtek, en nem mentem es most ezert nincs fizetve.
2016. szept. 6. 20:52
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyebkent megjelenik az is, mert ma megneztem es az osszes vizsgalat megjelent, a magan is. Nogyogyasz, fogorvos , minden.
2016. szept. 6. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:

A TB-d mindenképpen rendezd, ne halogasd, mert a nemfizetése tb tartozásnak minősül és bármikor behajthatják. SOS menj el ezt elintézni, rendbe tenni a saját érdekedben.

Gyógyulást kívánok.

2016. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2016. szept. 6. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!