Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi időközönként vehetnek...

Mennyi időközönként vehetnek tőlem vért?

Figyelt kérdés
Mennyi idő múlva csináltathatok HIV tesztet, ha most kaptam beutalót vérvételre (más miatt)? Ha jól tudom azt konkrétan szűrésen kell csináltatni.

2016. szept. 6. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Hív teszt szerintem teljesen független az általános laborvizsgálattól.
2016. szept. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A sima vérvételnél nem vesznek le olyan sok vért, mint a véradásnál, tehát elvileg még aznap csináltathatsz HIV tesztet is. Tőlem volt, hogy 1 nap alatt 4x vettek vért.

Bár a sima általános vérvételre reggel kell menni, éhgyomorra, azt nem tudom hogy a HIV tesztnél ez fontos-e. Szerintem nem, de azért a biztonság kedvéért meg kell kérdezni a szűrő állomáson.

2016. szept. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akár aznap is. A vérvétel nem véradás, kicsi a mennyiség, max mondd hogy a másik karból vegyék.

Abból kiindulva hogy az inzulin és cukorterhelésnél van 5 pontos és ott fél óránként leveszik. Nekem volt havonta vérvételem, utána 6 hetente.

2016. szept. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Naponta
2021. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!