Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Előnyös lenne nekem az inzulin...

Előnyös lenne nekem az inzulinpumpa?

Figyelt kérdés

16 éves, 11 éve cukorbeteg lány vagyok. Napi 4x inzulinozom magam. Jók ez eredményeim, és a cukrommal sincs általában baj. Viszont inzulinpumpával talán könnyebb lenne minden.

Van mikor véletlenül elfelejtek inzulint adni, vagy olyan helyzetben vagyok, ahol nem a legjobb inzulint adni, és ilyenkor sokkal egyszerűbb lenne a pumpával.

Anyuék viszont nem akarják, mert szerintük nincs szükségem rá, mert így is elég jók az eredményeim, meg csúnya lenne, ha mindíg ott ficegne rajtam. És a fenntartása is drága.

Ti mit gondoltok erről?


2010. ápr. 22. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Közel 40 éve vagyokk inzulinos cukorbeteg, de senki nem tudott még rávenni, hogy beültessék nekem az inzulinpumpát. Egyébként, ha normálisak inzulinnal a cukraid ne ragaszkodjál hozzá. Számos embert tudok elvégeztette, és rá 1 hónanapra levetette, nem vált be. A másik ugyanúgy kell nézned a vércukraidat újjbegyszúrással mint azelőtt. Tehát nincs benne automatikus cukormérő, hogy akkor adjon be inzulint, amikor emelkedik a vércukor. A próbaidő alatt nem kell érte fizetni, de ha az lejár, bizony elég drága mulatság. Ne feledd el beadni az inzulint, légy fegyelmezettebb, és jó egészséget kívánok neked.
2010. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is 7 éves korom óta cukorbeteg vagyok. Eddig soha nem felejtettem el beadni az inzulint. Mindig be lehet adni, olyan nincs, hogy nem megfelelő a hely. Illemhely majdnem mindenhol van, ha meg nincs akkor bújj el egy bokor mögé és ott add be. Ha meglátja valaki nem baj, a betegség nem szégyen.
2010. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A betegség nem szégyen!!!
2010. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
BEÜLTESSÉK??? :DDDD úúúristen 40 éve cukros bagy és ilyen fäszságot irsz? szakadok :DD ez egy bármikor kicserélhető kanül de 2-3 naponta a legjobb cserélni és ennyi nm kell máskor inzulint beadni. de m1 nm fogom most elmagyarázni az egészet nézz már utána légyszi mert ez ciki h 40 éve cukros vagy és ilyeneket irsz.
2011. júl. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!