Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hova forduljak segítségért,...

Hova forduljak segítségért, mit tehetek az ügy érdekében? (Bőrgyógyászati problémáról lenne szó. )

Figyelt kérdés

Sajnos nem túl szép a bőröm az arcomon és a hátamon sem. Nagyon bosszantó, hogy 19 éves leszek nemsokára, és az utóbbi 1-2 évben lendült bele a bőröm a hisztizésbe, de ha az osztályomban körbenézek, már senkinek sincs egy darab pattanása se szinte, mindenki túl volt a nehezén 10. osztály tájékán. Amíg nem lettem 18, addig a Heim Pálba jártam bőrgyógyászatra - felírt a doktornő zyneritet, de nem használt (kb 3-4 hétig használtam, csak jól kiszárította a bőrömet). Felírt a hegekre, foltokra egy hámlasztókrémet, ami bevált és esetenként a patikat jól leszárította, de sajnos már nem tudok hozzáférni ehhez a készítményhez, mert csak a Heim Pálban lehet kapni. Végigszedtem később 2 doboz tetracyclint, de ez sem csinált semmit. Úgy éreztem, hogy a doktornő - bármilyen kedves is volt - igazából nem vette komolyan a problémámat, gondolom úgy állt hozzá, hogy "szenvedsz egy darabig, de majd kinövöd". Csakhogy nem vagyunk egyformák, és ez nem mindenkinél ilyen egyszerű... Na mindegy. Közben egyre rosszabb lett a helyzet, a járomcsontom alatt kemény, csomószerű, lilás aknék jöttek ki - azt olvastam, hogy ezek abszolút arra utalnak, hogy valami nincs rendben a hormonjaimmal. Elmentem magánrendelésre, mert reméltem, hogy így talán végre történni fog valami, és nem valami sablongyógyszert írnak fel, mint minden harmadik embernek, hanem egyénileg fognak velem foglalkozni. Sajnos nem így lett, felírtak egy arctisztítót, fertőtlenítő kenőcsöt, cinktablettát, meg egy arcmaszkot. Ezeket több héten át használtam, a maszk jó volt a kisebb pattanásokra, de sajnos nem ért el változást a többi termék. Kérdeztem a doktornőt, hogy nem okozhatja-e hormonális probléma a bőrhibáimat, de csak legyintett, hogy nem hinné, más lesz itt a gond, biztos sok zsíros ételt eszem... Ami azt illeti, úgy éreztem ide sincs értelme járni (kicsit húzós volt alkalmanként 10000-et otthagyni, plusz a gyógyszerek árát, hogy 5 percig rám mosolyogjon a doktornő, aztán mehessek Isten hírével).

Azóta nem próbálkoztam más magánorvossal, nem is nagyon merek, és hát milliomos sem vagyunk. Most a Mester utcai bőrgyógyászatra mentem el, mert ugye nagykorú lettem és oda kell járnom mostantól - ami azt is jelenti, hogy a Heim Pálos hámlasztókrémet (ami eddig a legjobban végezte a dolgát az eddigi termékek közül) már nem tudom megvenni. A Mester utcában a doktornő a legelső alkalommal fel akart írni pár gyógyszert, amit eddig szedtem/használtam, de ahogy soroltam, hogy "ez sem vált, ez sem, ez sem", elég tanácstalannak tűnt, de végül felírta ismét az egyik kenőcsöt. Ez volt nyáron, azóta járok kozmetikushoz is rendszeresen, de nem nagyon változik a helyzet.

Mit tehetnék, mivel tüntethetném el a pattanásokat, a hegeket, a mitesszereket, és mivel előzhetném meg a kialakulásukat? Én már az orvosokban nem bízom, nem esznek komolyan, nem gondolják komolynak a problémámat... És ebből már nagyon elegem van. Ha valaki ismer egy jó orvost és megírja az elérhetőségét, azt nagyon megköszönném!

Előre is köszönöm a válaszokat!

18/l


2016. okt. 8. 22:12
 1/9 A kérdező kommentje:

Hűha, az orvosok ne egyenek sehogyan sem. :DD

Nem vesznek komolyan, nem gondolják komolynak a problémámat.

2016. okt. 8. 22:14
 2/9 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz menj, ez egyértelműen hormonális probléma lehet. A háziorvos ad beutalót, és időpontot kell majd kérned. Ciklusod rendben van, más tüneted nincs?
2016. okt. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sablonosnak tűnhet és lehet, hogy hallottad már, de lehet, hogy az étkezéseden, az életviteleden kellene változtatni és akkor elmúlnának. Leírnád egy átlagos napi étkezés és italozási szokásaidat, valamint a testmozgást?
2016. okt. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom,hogy kérjál a háziorvosodtól beutalót a Mária utcai Bőrklinikára. Ott elvégzik a kivizsgálást és annak megfelelően adnak gyógyszert,kezelést.
2016. okt. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak olyan súlyos acne-s állapotok,aminél nem sikerül megtalálni az okot és szükség van egy nagyon hatékony,de rengeteg káros mellékhatással fenyegető tablettára.
2016. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat, mindegyik hasznos volt! :)

A menzeszem mostanában (elmúlt pár hónapban) kezdett kiszámítható lenni és beállni 30-35 nap körülire.

Egy nap (amióta suli van megint) van, hogy nem tudok reggelizni, amit tízóraiként pótolok be (egy szendvicset eszek, vagy valamilyen más péksüteményt, hozzá teát iszok), ebédre valami nagyobb adag ételt (szokásosat, mikor mi van; milánói, rántott hús, rakott krumpli stb). Vacsorázni nem mindig szoktam, de akkor általában azt eszem, amit ebédre is ettem. Viszonylag kevés vizet iszok, pedig többet kéne, az is jót tenne a bőrömnek. :) Alkoholt inni ritkán szoktam (3-4 hetente elmegyünk barátnőimmel, beülünk egy helyre, de nem a lerészegedés a cél). Nem dohányzok.

Igen, vannak elég durva mellékhatású készítmények, a Mester utcában ajánlottak egyet (a nevére már nem emlékszem), de mondta a doktornő, hogy a későbbiekben magzatkárosító hatásai lehetnek. :(

2016. okt. 8. 22:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,hogy megkérdezem,de nem vagy túlsúlyos?
2016. okt. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem az átlagos kategóriába esek, 167 centi vagyok és 55 kiló. :)
2016. okt. 9. 00:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen,teljesen normális a súlyod :) Azért kérdeztem,mert az acne, az eddig rendszertelen menses, és a 30-35 napos ciklus, főleg ha túlsúllyal párosul, utalhat valamilyen hormonális betegségre..
2016. okt. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!