Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyibe kerül a fizetős...

Judit2310 kérdése:

Mennyibe kerül a fizetős betegszállítás országszerte?

Figyelt kérdés
Mozgáskorlátozott nő vagyok aki járókeretével teljesen önállóan képes létesülni.Tudom hogy van olyan jellegű betegszállítás ami ingyenes ugyanis én magam is utaztam már nem egyszer ilyen módon rehabilitációs szakvélemények által.De ez esetben arról volna szó hogy van egy párom 46 km-re tőlem akihez személyes okokból én járok rendszeresen viszont mivel a buszra nem tudok felszállni a járókerettel csak ha valaki fogja a kezem így mindig az ismerőseimre vagyok utalva ha szeretnék hozzá eljutni.Nem is mindig érnek rá és én magam is szeretnék már ilyen szempontból függetlenedni hogy akkor mehessek mikor én szeretnék és nem akkor mikor valaki épp ráér. Valaki aki már kihasználta a fizetős lehetőségét a betegszállításnak tudja hogy kilométerenként mennyit kell fizetni? Mondom még egyszer esetemben 46 km forog szóban Tolna Megyében.Köszönöm válaszaitok,Judit.
2016. okt. 29. 00:52
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Ilyenre még akkor sem vehető igénybe betegszállítás,ha fizet érte valaki (legalábbis az OEP álatla finanszírozott helyeken). Viszont szinte mindenhol(főleg nagyobb településeken) vannak olyan személyek, akik szoktak vállalni betegszállítást. Ezt a helyi körztei rendelőben tudni szokták. A mi rendelőnkben ki is van tűzve a falra.
2016. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadó!

Az általad leírt dolgokból egy szó sem igaz.Ugyanis azóta én már konkrét orvosi oldalra találtam ami alá támasztotta azt hogy igen is létezik akárhova fizetős betegszállítás és egy egészségügyön dolgozó ember is alá támasztotta nekem telefonon keresztül. A történet úgy fest hogy fizetés esetén egy nappal az utazás előtt le kell adni a szállító buszra a rendelést mert először azt kell teljesíteniük amit rehabilitációs szakvélemények támasztanak alá utána pedig a fizetőset így nem biztos hogy előre rendeltség esete nélkül egy napba belefér mindkettő.De ha előre van szólva akkor kötelesek elvinni oda ahova csak akarja az ember 250 FT/ KM. Úgyhogy olyanra legközelebb ne válaszolj másnak amire igazán nem tudod a választ.Köszönöm a magam és a többiek nevében: Judit.

2016. nov. 2. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!