Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Plazmaadás káros lehet?

Plazmaadás káros lehet?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy a tűket, meg csöveket ki cserélik, de a vérünk ugyanabba a gépben megy végig! Nem egészségtelen ez?

!



2016. nov. 26. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden eszköz egyszer használatos. A véred nem érintkezik a géppel, csak közvetve a csöveken keresztül. Ha az előző beteg vére ott maradna a gépben, akkor nagy valószínűséggel majdnem minden donor halott lenne.

Egyébként én már jópárszor voltam, és semmi bajom tőle.

2016. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Néhány alkalomtól nem lesz bajod,de a hosszútávú rendszeres(pl hetente,vagy heti többszöri) plazmaadás elég káros tud lenni.
2016. nov. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyanokat mondtak hogy a visszafolyó vér sűrű és vérrögöt okozhat (most hogy el akarom kezdeni hirtelen minden ismerősöm szakértő lett és jószándékkal le akar beszélni csak sajnos mivel a fizum szószerint a semmit közelíti így a jószándékon nem tudom megvenni azt amit a plazmázásért kapott pénzért a "nem tudom, keress mást" meg nem alternatíva).

A plazmaadóknál megkérdeztem az orvost aki az alkalmasságit csinálja, mondta hogy ha bármi van levétel alatt a gép azonnal jelez, minden egyszer használatos, hetente ők se ajánlják hogy megszakítás nélkülj menj, havonta egy hetet érdemes kihagyni a biztonság kedvéért meg utána sok fehérjét enni, ja és ha lány vagy menszesz alatt legalább az erős napokon ne menj, mondták ha azon a héten kihagyod meg is van az ajánlott pihenő.

2016. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
A plazmaadás egyetlen káros következménye az a tudat, hogy amíg te örülsz a pár ezer forintodnak, más haldoklik, mert nem tudja a tb kifizetni a több tízezer forintos gyógyszereket. A harmadik meg örül , hogy tulajdonképpen fillérekből többszázezres hasznot csinál. Ennyiből káros. Biztos lehetsz benne, hogy nem lesz bajod, nem fogják levágni az aranytojást tojó tyúkot.
2016. nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!