Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van ha a kezelőorvosom...

Mi van ha a kezelőorvosom meglátja, hogy voltam más orvosoknál és emiatt visszautasítja a kezelésemet?

Figyelt kérdés
Leírnám a problémámat, súlyos endokrinológiai problémáim vannak születésem óta, agyalapi mirigy elégtelenség. budapesten kezeltek az endokrinológián, de elvégeztettem egy csomó vérvételeket magánban és rájöttem hogy nem jó a kezelés amit adnak, borzasztó fáradékony vagyok, aluszékony napi 8,9-10 óra alvással, táplálkozásom rendben van úgyhogy nem azzal van a probléma. elmentem másik orvoshoz aki viszont szintén nem ért a pajzsmirigy alulmüködésem kezeléséhez, TSH-t nézett mikor nekem az elsődleges agyalapi mirigy hiányzik, MR kimutatta. Vajon ha elmegyek én másik endokrinológushoz, akit ajánlottak hogy ő ért legjobban a pajzsmirigyhez, akkor a kezelőorvosom nem fogja azt látni a rendszerben és azt mondja, hogy itt vannak a papirjaid, menj ahová akarsz? Megállapították nálam hogy kellene a felnőttkori növekedésihormon pótlás, az általános egészségügyi állapotom fenntartásához, mert a hiánya felnőttkorban súlyos egészségügyi problémákat okoz, illetve én érzem h nekem ez kellene, de ha maszek orvos kérvényezné meg a növekedési hormont, több milliót kifizethetnék érte. most azért ne menjek másik orvoshoz? 5 éve állapították meg hogy kellene tovább a növekedési hormon, 21 éves vagyok és 5 éve nem adják, pedig tudják hogy kellene, azt mondták hogy azért mert foltok vannak a lábamon, a bőrgyógyászati klinikán több éve vizsgálták, és nem tudják mi az, folyamatban van, itt elmentem egy maszekhoz, levette a bőrmintát, és megállapította, hogy ez csak egyszerű anyajegy, nyugodtan kaphatom a hormonpótlást...mit tegyek??

2016. dec. 9. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a testépítők használnak boltba kapható teszto növelőket. A probléma főleg műtős orvosoknál van, képesek utána nem köszönni az embernek annyira beképzeltek.
2016. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Az orvos csak nyomós indokkal utasíthatja vissza az ellátást, neked pedig jogod van ahhoz fordulni, akiben megbízol. Illetve az a normális, ha az ember több orvos véleményét is kikéri, mintegy konzultációként, hiszen több szem többet lát.
2016. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bőven elég nyomós indok a kezelés visszautasítására az, hogy másik orvos is kezeli a beteget. Ezt hivatalosan megteheti.

Senki nem szeret más után takarítani.

2016. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hgwell ***** válasza:
manapsag ez a divat. 2022. van azonban megteheti hogy elkuld de kotelezoen fogadnia kell masiknak akihez fordulsz es fel is van es kell tuntetnie az elozo orvosodnak az elozo es utolso diagnosztikai korkepen kiveve ha haziorvosod volt. [de lehet neki is kell irnia valamit]
2022. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hgwell ***** válasza:

agyalapi mirigy valoban kulonbozik sokban a tsh-tol de nagyon sok mindenben egymashoz is koze van, a pajzsmirigyben a novekedesi hormon szedese [gyogyszer osszetetel-alapanyagok] receptorok oldasat vagy gatlasat adhatjak mennyisegtol-idotartamra fuggoen[mg/adag-qg/adag-hatas es receptor/idotartam].

ha csak anyajegy volt valoszinuleg az volt aki igazat mondott de annak semmi koze nincs az agyalapi mirigyedhez vagy pajzsmirigyhez.

2022. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hgwell ***** válasza:

illetve a pajzsmirigy immunrendszer.

cukorbetegeknel majdnem nem letezik pajzsmirigy ezert nem szedhetik gyogyszereket, az inzulinrezisztencia tartja meg a felszivodasert felelos feldolgozast a szervezetben tehat barmilyen nehez ezt hallani az inzulin a pajzsmirigye.

2022. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!