Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Betegszállító kinek jár? Hogy...

Betegszállító kinek jár? Hogy kell megrendelni? Kísérő mehet a beteggel?

Figyelt kérdés

Agyvérzéses apukámmal és a párommal éltünk hárman.

A páromnak kocsija volt, ő hordta apukámat orvoshoz.

12 év után elhagyott, itthagyta az adósságokat meg mindkettőnket betegen, lelépett egy új nőért.

Épp amikor ennyi év után babát akartunk...

Na de a lényeg, hogy 2 hónap alatt már 3 vizsgálatot hagytunk ki, mert azt ígérte az ex, hogy segíteni fog, de hiába mondtam el vagy írtam le neki 20x, nem reagált. Idegbeteg mindentől, nem lehet vele beszélni.

Sajnos ezek közül kettő olyan vizsgálatok lett volna, amire vagy fél évvel ezelőtt kértünk időpontot. Meg sima vérvétel.

Az öreg rokkantsági ellátást kap, tehát nem rokkantnyugdíjas.

Úgy engedték ki a hórházból (=kidobták), hogy tud egyedül járni, nem mozgáskorlátozott.

Hát szerintem ahogy ő járni tud, bottal vagy járókerettel, meg azzal a sebességgel... az bőven kimeríti a mozgáskorlátozottság fogalmát.

Falun lakunk, a megyeszékhely 20 km.

Nem minden héten, de ha néha kellene beteszállító, az járna így nekünk?

Milyen feltételek mellett jár?

Egy sima vérvételre is jár? És ilyenkor megvárnak, vagy mikor kerül haza az ember?

Kísérő mehet vele? Egyedül nem merném elengedni.


Csak kórházi betegszállítással van annyi tapasztalatom, hogy amikor megkapta a zárójelentését egy délelőtt, akkor lehetett volna betegszállítóval hazahozatni, de délelőtt 10 óra volt, és mondták, hogy lehet, hogy este 6-ra jön csak érte a kocsi, és addig várni kell.

Ez meg egy vérvételes vagy egyéb alkalomnál nagyon durva lenne.


2016. dec. 19. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:

A díjmentes betegszállítást az orvos kérheti, illetve szerintem biztos meg tudja mondani a kérdéseidre a választ.

Azt, hogy megvárja-e a vérvételt, stb, gondolom befolyásolja a fuvarok száma.

Itt amúgy van némi infó:

[link]


Ami jó, hogy kisérő mehet.


Amúgy nem tudom az anyagi lehetőségeid mennyire engedik, de kérhetsz fizetős betegszállítást, ez esetben viszont biztosan nem kell egész nap várni rájuk. Egyszer igénybevettem, de az éjszakai eset volt, és az ügyeletes orvos megmondta, hogy órákig kell várni míg jönne egy mentő. Persze ez nem olcsó.

2016. dec. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos elég komoly anyagi gondjaink vannak.

Ha nem lenne, akkor egy sima taxival is megoldanám, óra nélkül egyszer 5000-ért hoztak haza.

2016. dec. 19. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosod kérhet betegszállítót,és mindenkinek jár akinek rendezett a TB-je. Viszont kísérő csak akkor mehet vele,ha a betegszállító járműn van hely számára. Ilyenkor a betegszállító személyzete dönti el,hogy elvisz-e kísérőt. De nincsenek rá kötelezve. Viszont elméletileg meg kéne várniuk egy rövidebb vizsgálat,beavatkozás végét. De ha sok beteget visznek egyszerre,akkor azt is meg szokták tenni,hogy sorban kiteszik a betegeket és csak akkor veszik fel ismét,amikor mindenki végzett. Ezért van olyan,hogy a beteg akár sokáig is vár,mire ismét felveszik és hazaszállítják.
2016. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Háziorvosnak kell mondani ,hogy betegszállítás kellene ,ő szokta megrendelni.Mi mindig kérjük ,hogy kísérővel szállítsák édesapámat ,mert ő is mozgássérült.Segíteni kell neki mindenbe. Ennek az a hátránya ,hogy utána több órát kell várni a következő betegszállítóra ami haza hozza. Sajnos mi nem tudjuk be rakni kocsiba .Sajnos a lépcsőn se tudjuk lehozni.
2016. dec. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ha vannak még tapasztalatok, szívesen veszem, ha idetéved valaki.


Így, hogy bárkinek jár, és ingyenes, nem használják ki olyanok, akik egyszerűen csak nem akarnak tömedközlekedni, vagy költeni erre?

2016. dec. 21. 17:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Én körzeti nővér vagyok. Számtalanszor próbáljuk megkérni a betegszállítós céget,hogy kísérő is mehessen,de a legtöbbször elutasítják azzal,hogy nincs hely a kocsin. Elmondásuk szerint nem kötelező kísérőt vinniük. Nem sokan veszik igénybe jogosulatlanul a szállítást,sőt a legtöbben még olyanok sem kérik akinek szüksége lenne rá?van aki éppen azért,mert nem mehet kísérő, van aki azért mert a legtöbbször több óra mire megjár az ember egy- egy vizsgálatot.
2016. dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sajnos más lehetőségünk nincs, így élni fogok vele jövőre.

De ha az orvos 2 főre kéri meg, akkor ők 2 fővel kalkulálnak, nem?

Akkor úgy állítják össze a menetrendet, az útvonalat, hogy ahány embert kell vinni, annyi hely legyen.

Ha majd úgy állítanak ide, hogy én nem mehetek, akkor az apukámat sem fogom tudni elengedni, mert egyedül nem biztonságos neki, elesne, semmit nem tud vinni-cipelni, és órákra étel-ital nélkül nem maradhat.

2016. dec. 21. 18:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs hely a kocsiban, kísérőt nem visznek. Hozzánk ha kísérő akar jönni, busszal jön a beteg után.
2017. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen,úgy van ahogy az utolsó válaszoló írta. Hiába mondjuk a kísérőt előre, nem kalkulálnak 2 főre,mert csak azt a személyt kell elvinniük,aki a vizsgálatra megy és a hozzátartozó mehet utána tömegközlekedéssel. Annyit megtesznek,hogy aki mozgáskorlátozott,azt odaviszik tolószékkel a kocsihoz, vagy a célnál odatolják ahova mennie kell.
2017. jan. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!