Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet másik, nem a...

Hogy lehet másik, nem a lakcímemhez tartozó kórházba menni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy ha körzeten kívüli vagy, akkor bármely kórház visszautasíthat, ha csak nem vagy közvetlen életveszélyben. Mivel pedig van nekik ilyen jó kis teljesítményvolumen korlátjuk, és mivel ezt a kötelezően ellátható körzeten belüliekkel is lazán túllépik, alap helyzetben elzavarnak. Nyilván ha valami főemberke rokona vagy nem, de a földi halandókat simán. Ez új, ha három évvel ezelőtt veled nem így történt, az nem jelent semmit; úgy tűnik újabban az se működik, hogy magánrendelésre elmész, és úgy keveredsz be a kórházba.

Szóval van valami megoldás? Ha szerzek ideiglenes lakcímet, az elég, akkor kötelező körzetesként ellátniuk? Vagy van valami pénz, amit ha kiperkálok, akkor be kell vegyenek? Egyéb ötletek?



2017. jan. 12. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát nekem ez eddig működött még tavaly is, hogy a dokihoz elmentem magánba és mivel ő az orvosom felvett a kórházba is ahol dolgozik.
2017. jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van, felénk is ezt teszik, a saját körzeté az előny, általában túlterhelt az is, én tavaly sokat jártam, láttam, ismerősök meséltek amikor átjöttek és csodálkoztak hogy nem fogadták őket kitörő örömmel és csak annyira látták el hogy a következő kezelésig ne legyen gond, ellátnak ha olyan a helyzet valóban, de csak annyira hogy el tudj menni a saját körzetedbe.

Nekem is ideiglenes van és azzal mehetek az állandóhoz tartozóba és az ideigleneshez is hála!

A magánrendelés megint más dolog, az a dokitól függ. Ott ő vesz be a dologba, hogy hozzá tartozol utána és ő kezel, de attól még nem tartozol ahhoz a kórházhoz, csak egy dokihoz, legalábbis nálam így volt hogy abba a kórházba járok ahol ő szerződéses de mivel a lakcímemhez más kórház tartozik, csak sürgősségi kezelést vehetek igénybe vagy ha oda utalnak be.

2017. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!