Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan működik a szakorvosképzés?

Hogyan működik a szakorvosképzés?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy jó a kategória. Nem rég végzett orvosok válaszára lennék kíváncsi, hogy hogyan kerültek be szakorvosképzésre, hány férőhely van egy-egy szakon, miket vesznek figyelembe a felvételnél, stb.

Legjobb lenne privátban, kérem írjon, akinek friss a tapasztalata a témában!

Köszönöm!


2017. jan. 15. 01:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Én most végzek, sok nemrég végzett ismerősöm van. A hivatalos felvételi követelmények (szakmaspecifikus tárgyak, álláshirdetések) és rendszer fenn van bármelyik orvosegyetem honlapján, szerintem kár újra leírni. Végzel, nyáron papírokat intézel (működési engedély, pecsét), szeptember környékén az álomkórházban elkezdesz dolgozni. Az első két év törzsképzés és hasonlít a hatodévre (tehát osztályokon töltesz el néhány hetet, csak végre nem a falat támasztod, hanem feladatot is van), utána szakorvosjelöltnek az adott szakterületen képzed magad, tanfolyamokra jársz, csinálod a kis feladataidat és dolgozol, végül szakvizsgázol.


Ami pedig a háttérben van... A főváros környékéről igyekeznek a rezidenseket elriasztani, alig nyitnak helyeket, azokat sem objektív eredmények, hanem pofa alapján osztják ki. Persze biztos lesz, aki váltig állítja, hogy nem így van, de a frekventált helyeken sajnos így megy. Nem elég, hogy jó vagy, sőt nem is kritérium, de legyél valakinek a valakicsodácskája, esetleg dolgozz három évig egyetem alatt, és akkor _talán_ felvesznek. A legjobb, amikor a beled kidolgozod egy kórházban ingyé', az egész életed ott töltöd, utána jön valaki, aki miatt lapátra kerülsz és keress másik helyet... Több, kiemelkedő eredménnyel rendelkező ismerősöm járt így, és augusztusban kereste lázasan a helyet, hogy végül is hol tudna elhelyezkedni. Furcsa a súlyos orvoshiány közepén, de ez van.


Vidéken meg vagy van hely, vagy nincs. A tapasztalatom az, hogy vidékre kevesen akarnak menni (leginkább azok az emberek, akik a környékről származnak), bár igen sok előnyük van az ilyen kórházakban, csak sok az előítélet. Szerintem érdemes ebben is gondolkozni, ha van lehetőséged.

2017. jan. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszodat!

Én Debrecenben tanulok, egyébként pedig nyíregyházi vagyok, szóval e két város közül választok majd, gondolod, hogy itt több elérhető hely van? Pestre nem is igazán szeretnék menni, mert nem szeretem a várost, meg messze is van.


A törzsképzésen milyen feladatai vannak az orvosnak? Végezhet önállóan beavatkozásokat? Vagy mindent felügyelettel?

Sok papírmunkát hárítanak rájuk a szakorvosok?

(Te milyen szakra fogsz menni?)

2017. jan. 15. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!