Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 18 múltam, tanuló vagyok....

18 múltam, tanuló vagyok. Fogszabalyzot szeretnek, vagy belsőt vagy kivehető ejszakit. Ha jól tudom ez semmiképp se lehet ingyenes, csak támogatás járhat rá,80%. Mivel már 18 múltam kapok rá támogatást?

Figyelt kérdés
Azt olvastam ha tanuló vagyok kaphatok. Ha 80% támogatást is kapok kb mennyire szamithatok? Igy is több százezres koltseg?

2017. febr. 2. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18 éves életkorig jár a 80% támogatás a külső fogszabályozók bizonyos típusaira.
2017. febr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Éjszakait már nem fogsz kapni, azt előbb kellett volna, kigyerekként, amikor meg növésben van az álkapcsod. Felnőttkorban kizárólag rögzítettet raknak, persze függ az eltéréstől is. Majd, ha azt leveszik, utána lesz pár évig éjszakai.

Nem raksz be képet milyen a fogsorod, úgy többet tudunk mondani?

Egyébként SzTK-ban, ahol támogatott, nem csinálnak amúgy sem belsőt, csak a sima fémet, mert arra van állami támogatás.

2017. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy hogy tudnék képet csatolni ide :D

Tehát az sztk-bán simára kapnék támogatást? Így kb milyen árban lenne? Természetesen bemennek akkor és meg erdeklodem, nyilván a fogalomról függ gonolom. De egy kb arat kellene tudjak, hogy érdemes e bemennem :(

2017. febr. 2. 10:13
 4/12 A kérdező kommentje:
*fogamtol függ
2017. febr. 2. 10:16
 5/12 anonim ***** válasza:
szia én csak annyiban tudok "segíteni" hogy amikor nekem rakták fel az állandó fogszabit akkor 18 alatt voltam és akkor volt 100 ezer ft (50 a felső-50 az alsó, ennek már vagy 8 éve szóval azóta nem tudom hogy van de mivel elmúltál 18 tök mindegy hogy tanulsz-e vagy nemf elnőttnek számítasz és nincs rá támogatás. legalábbis szerintem így van mert amikor felrakták nekem azt mondta az orvos hogy szerencsém van hogy nem múltam el 18 mert akkor nem állt volna meg 100 ezerben..
2017. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem :( köszönöm :)
2017. febr. 2. 11:35
 7/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Mivel elmúltál 18 éves, betöltötted azt, tehát semmilyen támogatást nem kapsz! Ezt felejtsd is el!

Nekem 80.000 Ft volt fogívenként vidéken! Plusz havonta az állítás, ívcsere, mert az is pénzbe kerül 2-4.000 Ft havonta. Lehet kell harapásemelő stb., az is plusz költség.

[link]

Ide tudsz feltölteni képet.

2017. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, én pesti vagyok. [link]
2017. febr. 2. 14:19
 9/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

szerintem az a legegyszerűbb akkor ha elmész és megkérdezed

képzeld el én majdnem egy éve elmentem mert az egyik fogam visszaállt a helyére (és igen rohadtul zavar :D ) és azt mondta a fogorvos hogy nem rakna állandót mert nem férnek el a fogaim és ugyanúgy visszaállna..helyette én barom engedtem hogy rábeszéljen egy olyanra ami olyan mint a boxolóknak a fogvédő és 3 hétig éjjel nappal fent kellett lennie csak evésnél vehettem le, tehát ez már alapból 3 "fogszabályzó" minden héten ugye egy és ebből volt még két sorozat magyarul 6 hét és még 6 olyan szar :D az lett volna olyan 120 ezer!!! és az csak egy műanyag kis izé, nem beszélve arról hogy nem változtatott semmit a fogaimon mert kellett volna reszelni a szélükből de ott meg ki tudja mikor kezdett volna el romlani mert azért a zománcot csak megsérti... így kifizettem a semmire 40 valahány ezret...hát meg is tapsoltam magam :D

szóval a fogszabályzó se olyan hogy felrakják és kész leveszik, komolyan tudni kell mindent

de azért menj el kérdezz rá

2017. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vészes, és nem kell semmi spéci dolog hozzá.

150-200.000 Ft biztos lesz. Szerintem néz körbe, menj el esetleg több helyre is, mert a konzultáció szerintem mindenhol ingyenes. Max. csinálnak egy röntgent!

Utolsó! Én olyan sínt kaptam az első két hónapra, miután levették. Most még a sima éjszakai van, de kezdenek visszállni.

Neked meddig kellett hordani az ilyet, miután levették? (Bocsi az offért!)

[link]

2017. febr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!