Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mást már zártak ki véradásból...

Mást már zártak ki véradásból régi szívműtét miatt?

Figyelt kérdés

Teljesen felháborodtam ma, hogy elküldtek, pontosabban azért, amiért az időmet rabolták feleslegesen, pedig az előzmények alapján sikeres véradást vártam.


Korábban huszonx alkalommal adtam vért, mindig bejelöltem a lapon, hogy szívbeteg vagyok, majd kérdésre elmondtam az igazságot, hogy az gyerekkoromban volt 20+ éve, azóta semmi bajom nincs, amit az évenkénti-kétévenkénti kontroll is rendre megerősít. Soha senkinek nem jutott eszébe elküldeni, panaszom sem volt utána egyszer sem. Amikor ezt az orvosnak is elmondtam, a válasza egy bárgyú mosoly volt. Ez most mi? Vagy hoztak valami új szabályt, hogy teljes szigorral járjanak el a biztonság kedvéért? Más járt már így? Ezek után megnézhetik, mikor keresem meg őket, csak akkor nem kell sírni, hogy kevés a vér.


2017. febr. 9. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Dettó. Három sikeres véradás után mentem volna újra, de azt mondták, szívműtött nem adhat. Ennek két éve, azóta nem próbálkoztam, nem is tervezem.
2017. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk hozzátenném a dologhoz, hogy donorvizsgáló orvosnak jellemzően azok mennek akik sehova nem kellenek. Magyarországon orvoshiány van, szóval el lehet gondolkodni milyen orvosok ülnek ott, akik ezeket a döntéseket meghozzák.
2017. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én tegnap jártam így hogy kizártak, úgy hogy rendszeres véradó vagyok. De Törökországban nyaraltunk a családdal nyáron és állítólag ez veszélyes. :O

Minden évben ott nyaralunk és rendszeresen adok vért, erre most egy évre kizártak. De jönnek az emailek és könyörögnek a vérért, mert vérhiány van, erre időt nem kímélve elmegyek, sportolok, egészséges vagyok és kizárnak mert fél éve Törökországban nyaraltam, ami állítólag veszélyes. Családdal, kisgyerekekkel. Igaz a neten azóta sem találok semmi infót erről, és szerintem nincs is, de egy ember eldöntött és kész.

2019. nov. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!