Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érdemes Lélegeztető ballont...

Érdemes Lélegeztető ballont vásárolni és pl elsősegély felszerelésbe betenni? Hatékonyabb a lélegeztetés azzal?

Figyelt kérdés
Láttam már mentősöknél és vízimentőknél és érdekelne hogy mennyire hatékony eszközzel :)

2017. febr. 18. 23:22
1 2
 1/12 anonim válasza:
Amennyiben nem tudod használni, inkább rontasz a helyzeten.
2017. febr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod hogyan kell pontosan használni akkor meg is ölheted vele a beteget. Nem véletlenül nem tartozik az alap felszerelések közé.
2017. febr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem!Tehát akkor hanyagoljam
2017. febr. 19. 00:00
 4/12 anonim ***** válasza:

HA megtanulod használni, megkérsz egy mentőt magyarázza s mutassa be neked, akkor NE hanyagold :)

Abban az esetben, ha ott van benned a jószándék, hogy megmentsd az ember életét, és megvan hozzá a megfelelő eszköz (emeltszintű újraélesztés megkezdéséig kiváló lenne a Guedel pipa + Ballon + Maszk), életet menthetsz vele. És benned, ha jól látom, megvan ez a jószándék.

Sajátítsd el a tehnikát és szerezz be egyet, mert jóember vagy és ha a szándékod megvan, képes vagy rá :)


Egy mentő

2017. febr. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató választások:) Mindenképp beszerzek egyet és megtanulom használni!Elsősegélynyújtásba

N jártas vagyok szóval biztos nem nehéz elsajátítani a technikát

2017. febr. 19. 08:03
 6/12 A kérdező kommentje:
És még egy kérdésem lenne!Ha élő emberen gyakorlom akko okozhatok bajt?
2017. febr. 19. 11:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, okozhat! Élő emberen csak akkor gyakorold, ha tényleg szükséges a lélegeztetése. Amúgyis, ha él akkor nem úgy fog lélegezni, ahogy te nyomod a ballonból. Ha pedig úgy lélegzik, esélyes hogy több levegőt fújsz be, mint kellene -> felfújod a gyomrát -> hányásveszély, amit aztán aspirálhat a légutakba és belehalhat.

CSAK akkor lélegeztetünk, ha az tényleg szükséges :) Jobb így mindenkinek!

2017. febr. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Tehát akkor sem hogyan megpróbálom úgy ahogy ő lélegzőik!Élő emberen nem gyakorlom!Egyébként a ballon nagy erdővel pumpálja a levegőt?
2017. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Én szex közben szoktam használni ilyet a párommal. Jó buli :-)
2017. márc. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A ballon akkora mennyiséget pumpál, amennyit te pumpálsz - te kezedben van a döntés. Vannak felnőtt, gyerek valamint újszülött ballonok - mindegyiknek más a kapacitása. 7-8 ml/testsúlykg-al számolunk, szóval kell ismerd a ballonod méretét és úgy kell ventillálj vele, hogyha van egy 70 kg-os beteged, akkor 8*70=490 - 560 ml vagyis kb 0,5 liter levegőt kell befújj.
2017. márc. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!