Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Komolyan megvonhatják a...

Komolyan megvonhatják a támogatást, ha nem szedem be a gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Ma beszélgettem erről pont valakivel, akinek mondtam hogy a háziorvosomnak az a mániája, hogy mindenre gyógyszert ír fel, én meg nemes egyszerűséggel nem veszem be. Az illető viszont azt mondta vigyázzak, mert megvonhatják a támogatásomat e miatt. Ezt megmagyarázná nekem valaki? Én úgy tudtam, hogy mindenki alanyi jogon eldöntheti, hogy beszedi-e a gyógyszert vagy sem. Most nyilván nem arról van szó, hogy kórházi életmentő kezelés, műtét van a dologban, akkor nyilván bevenném. De ő kettő köhentésre, enyhe hátfájásra is azt, amit más módszerrel is meg lehetne oldani.

2017. febr. 26. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen támogatásról van szó?

Receptre kapható gyógyszereknél van többféle pl normatív, kiemelt stb. Ezeket nem lehet megvonni.


A vény nélküliek meg szabad árasak, azokat meg nem érinti ez.

2017. febr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A barátod fejében valami össze van keveredve. Korábban volt arról szó, hogy a krónikus betegek támogatását megvonhatják abban az esetben, ha nem szedik a vérnyomásgyógyszert, cukorgyógyszert, stb, mivel felesleges fillérekért kiadni ezeket a gyógyszereket, ha úgyis bäsznak rá. De ez sem valósult meg, mert magyar ember rögtön felháborodik, ha valamiért felelősséget kéne vállalnia.


Nem a megfázásra adott szerekről van szó.

2017. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 homo ludensz ***** válasza:
Tervezik az elektronikus receptkiváltást és ha az valaha megvalósul akkor is csak a ki nem váltást fogják látni. Az hogy valaki kijön a patikából és beledobja a kukába az már az ő dolga. Annyi logika van benne hogy minden TB.-s gyógyszeren van kisebb nagyobb támogatás és most divat hogy néhány szemet bevesz a beteg akkor jobban érzi magát a többi meg megy a kukába. Valójában óriási összegek mennek így veszendőbe. Alanyi jogon nem célszerű dönteni mert te nem vagy orvos míg aki felírta azért döntött úgy mert azt tanulta. Talán csak egy másik orvos aki felkészült olyan szinten mint a felíró doki,az mondhatna más alternatívát vagy más hatóanyagú gyógyszert.
2017. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

látják ha akarják most is, az oep-nek van elektronikus nyilvábtartása, abban az utolsó kiváéltott recepted minden adata ott van, szal ha akrjék tudják ellenőrizni.

viszont!


bekerül a képbe az Eü -önrendelkezési jogod, azaz dehogy kell beszedned. nekem is volt egy agybeteg háziorvosom, minden szir-xart felírt, én meg persze dobtam a frászba, ennyi. (mielőtt vki kritizál, szakmabeli vagyok, ellenben sajnos sok szakmabeli nem igazán van a tudomány csúcsán a legtöbb kérdésben, és sokszor tényleg lehet h jobban jár a kedves beteg ha a kukába teszi :D )

2017. febr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

47%-os, tényleg vannak háziorvosok, akik hülyék (antibiotikum vírusos pharyngitisre, lázcsillapítás indokolatlanul, stb.), de kezd a fäszom telelenni a GyIK-es "szakmabeliekkel". Épp egy "szakmai" kérdésnél égette magát egy másik "szakmabeli" barom. Jobb lenne, ha ezeket a jelzőket a sok kamugép elfelejtené. Nem lesz nagyobb szava attól senkinek, hogy orvosnak hazudja magát kórházi takarítóként.


Légyszi hozz konkrét példákat, sztorikat, hogy legalább megállapítható legyen, hogy mennyire van közöd valóban a szakmához. Ha tényleg szakmabeli vagy, akkor megérted és menni fog, mert a saját érdeked (is).

2017. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jobban is teszed csak akk szedd ha nagy a baj.. ezektől csak jobban megbetegszel..
2017. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!