Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyarországon tanulok, van...

Magyarországon tanulok, van állandó lakcímem mégse vagyok benne az OEP egészségbiztosítási nyilvántartásában?

Figyelt kérdés

Szlovák nemzetiségű vagyok, de már gimnázium-ot is Mo.-n végeztem el. A háziorvos adott egy értesítő lapot miszerint "nem szerepelek az OEP egészségbiztosítási nyilvántartásában egészségügyi szolgáltatásaira jogosultként".


Van hatósági igazolványom (TAJ kártya ami 2013-ban készült) és Európai Egészségbiztosítási Kártyám is (szintén 2013-as).


Budapesti egyetemre járok.


Miért lehet mégis, hogy kaptam ilyen értesítést?



2017. márc. 27. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, de szerintem bizonyos időközönként kérvényt kell beadni, hogy újra legyen.

Szóval lehet hogy lejárt, és te nem újítottad meg:S

2017. márc. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pusztán attól, hogy van érvényes TAJ-kártyád, még nem vagy jogosult, az is kell, hogy havonta fizetve legyen egéyzségbiztosítási járulék. Ha van munkáltatód, az fizeti, ha nincs neked kell magad után. Ha van magyar állampolgárságod, akkor havi 8000 Ft körüli összegből lehet megúszni. Ha nincs, akkor legalább a minimálbér utáni százalékos összeget kell befizetni.
2017. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nappalin tanulsz az egyetemen, elvikeg ott is fizetik utánad. Ebben az esetben csak egy igazolást kell majd bevinned a tanulói jogviszonyodról az OEP-hoz.
2017. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!