Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jó háziorvost hogy tudok...

Jó háziorvost hogy tudok találni? A 13. kerületben lakom.

Figyelt kérdés

Volt egy háziorvosom, egy Afgán származású doktornő, aki, amikor beteg voltam, nem segített, sőt: kinevetett és megalázott. Pedig nagyon rosszul voltam. Vizsgálatok helyett azt mondta, hogy sportoljak, mert az "megnyugtatja az idegeket".

Valamiféle képzelt betegnek hitt, pedig utálok orvoshoz járni. Csak akkor megyek, ha nagyon rosszul vagyok.


Végül, több ismerős tanácsára magánorvosokhoz fordultam, és kifizettem a privát labor vizsgálatokat. Kiderült két betegség, mindkettő miatt életem végéig gyógyszereket kell, hogy szedjek. Szóval, az a lényeg, hogy nem képzelődtem, valóban beteg voltam.


A doktornőt lecseréltem egy 40 év körüli doktor Úrra. Sajnos, egy olyan ismerősöm ajánlotta, aki nem nagyon ismerte, mert ritkán volt beteg. Csak annyit tudott róla, hogy "nagyon kedves".

Kedves ugyan, de ha valamilyen panaszom van, lekoptat. Nem hajlandó beutalót adni sehova. Azt mondja, hogy az egészségbiztosítónak nincs pénze, hogy mindenkinek a bajával foglalkozzon.

Pedig kizárólag komoly panaszokkal mentem hozzá, és kértem segítséget. Nem szórakozásból járok orvoshoz!

Kénytelen voltam ismét magán orvosokhoz fordulni, és kifizetni a méregdrága vizsgálatokat.


Szerintem a beszűkült agyi erek (és vérrögök az agyban), az autoimmun pajzsmirigy gyulladás, a vércukor olyan mértékű ingadozása, hogy elájulok, amikor leesik, a térdízület gyulladása, ami miatt egy ideig alig tudtam járni, olyan panaszok, amelyekre beutalót kellene adni a betegnek, és nem lekoptatni, és megalázó stílusban megjegyezni, hogy sportoljak, mert majd attól megnyugszom.

Sajnos, ez a 40 év körüli, kisportolt, jóképű, "kedves" doktor Úr is így áll hozzá, szerinte csak sportolni kellene, és akkor minden baj elmúlik.


Most gondolkodom azon, hogy ismét új háziorvost keressek.

Sajnos, nem ismerek egyet sem.


Valaki ismer egy rendes, lelkiismeretes háziorvost?

A 13. kerületben élek, de az nem zavar, ha valamelyik másik kerületben rendel a háziorvos, csak legyen intelligens és megbízható.



2017. márc. 31. 11:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!