Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell félmeztelenül...

Miért kell félmeztelenül lenni tüdőszűréskor, röntgenkor? Egy sima ruha ami fém mentes mégis milyen akadályt akármit képezne a sugárnak? Ugyanúgy átmegy rajta mint a bőrön.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 4. 09:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nem az egész test meztelen hanem ott "kell" annak lenni ahol röntgeneznek. Tüdőszűréskor meg az egész felső test meztelen.
2017. ápr. 4. 10:12
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Ja, egyszerűen debil vagy! Az persze más!
2017. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

A ruhák különféle vastagságúak, van zsebük, meg ilyen-olyan varrás rajtuk, ez mind bezavarna. Árnyékot látna az orvosa a képen, ami amúgy tüdőgyulladás, vagy tüdőödéma, vagy daganat, és minden olyan tényezőt, ami akadályozza a diagnózis felállítását, meg kell szüntetni. Ha nagyon fiatal vagy még, talán akkor is érthető voltam.

Az eü dolgozókat nem hatja meg a tested látványa, te vagy náluk a 20 ezredik.

Nem tudom, hogy lány vagy-e, de ha igen, akkor majd kénytelen leszel nőgyógyászhoz is járni és bizony ott is le kell vetkőzni, ruhán keresztül nem fognak megvizsgálni.

2017. ápr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Ezt próbáltam én is elmagyarázni neki priviben, de lepereg...
2017. ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy átmegy, mint a bőrön, csak éppen a bőröd alatt levő sejtszaporulatot is (rák) nagyon szépen kimutatja, így a bőrön levő fölösleges anyagokra (póló) is nagyon érzékeny.
2017. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindnyájan egyenlőek vagyunk, de vannak egyenlőbbek!

(Sapienti sat)

2017. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na jó hogy tiszta legyen mindenkinek: itt olvastam olyan régi kérdést hogy teljesen csupasz felső test kell-e tüdőszűréshez vagy maradhat-e a sportmelltartó... Erre kapta az illető azt a választ többektől hogy nem maradhat. Ez gondolkoztatott el és olvasgattam más kérdéseket,stb hogy miért is zavarna be egy vékony anyag...


De a sors megadta a választ a kérdésemre. Egyik barátnőm mint kiderült pár hete volt tüdőszűrésen és MARADHATOTT rajta a fém nélküli melltartó.

Ez pedig egyértelműen bizonyítja hogy egyáltalán nem probléma ha marad egy vékony akármi az emberen.

De azért kösz a normális stílusú válaszokat.

2017. ápr. 5. 14:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha fele ekkora hisztit előadott, magán tarthatta volna a télikabátját is! Annyira azért nem érdekli az alulfizetett röntgenest a barátnéd tüdeje!
2017. ápr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Lol

Egy szóval se mondta neki a nő hogy nem lesz jó úgy... de mindegy.

2017. ápr. 5. 18:21
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell egyből támadni a kérdezőt.Nagyon sokan szégyenlősek és ha nem muszály nem szeretnének meztelenkedni.


Nekünk 8.osztályba volt elòször tüdőszűrő,senki nem vetkőzött félmeztelenre,senki se akart volna egy cicibe mások előtt lenni,,mindenki topra,trikóra,melltartóra vetkőzött le,pántból kibújtunk és csak a gépbe állva csúsztattuk le a melltartót,topot,trikót a hasunk ajàra így senki nem látott semmit.Amint vége lett gyorsan visszahúztuk.

2017. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!