Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magnéziumos vagy C vitaminos...

A magnéziumos vagy C vitaminos pezsgőtabletták valóban képesek pótolni ezeket a vitaminokat és ásványokat?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 5. 06:22
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Nem. A részletesebb ismeretekért érdemes tanulmányozni a gyógyszerhatással foglalkozó tankönyveket és tudományos közleményeket. Az ilyen szerek pozitív hatása csupán a szóbanforgó anyag tekintetében ténylegesen hiányállapotban levő szervezetnél kimutatható. Azaz pl. C-vitamin hiány miatt skorbutos tünetek jelentkezésekor.
2017. ápr. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

"Az ilyen szerek pozitív hatása csupán a szóbanforgó anyag tekintetében ténylegesen hiányállapotban levő szervezetnél kimutatható."


Egyéb esetekben pedig szedésük felesleges.

2017. ápr. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Én régen szedtem ezeket. Mindenem fájt egy idő után. Főleg a csontok, a forgó résznél nagyon. Abba hagytam és semmi bajom nem volt utána. Majd jóval később (aéses lettem . reklám hatására) szedtem vitamin gyógyszereket. A, B, B6, meg hasonlókat. Na ettől meg kiütéses lettem. Én azóta semmi féle vitamint nem szedek, semmi hülye reklámnak nem dőlök be. Nem is volt semmi bajom évek óta , mióta nem szedek VITAMINt.!
2017. ápr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
-aéses lettem.
2017. ápr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
80%

A magnéziumosak egész biztosan nem, mert mint minden olcsó magnéziumkészítményben, ezekben is magnézium-oxidot használnak, amiből a teljes magnéziumtartalom 4%-a tud felszívódni.


Ez például a Pharmavit pezsgőtablettájánál 250 mg magnéziumból 10 mg-ot jelent.

Tehát ha a napi szükségletedet kizárólag ilyen módon fedeznéd, az 35 db pezsgőtabletta/nap, mindet 1-2 deci vízzel beszedve kb.7 liter folyadékbeviteled lenne, plusz egy csomó édesítőszer. :)


A C-vitaminnal kapcsolatban igazából nincs konszenzus mennyi a napi szükséglet, a 40-60 mg csak az a szükséglet, amivel a skorbut megelőzhető, ezt a mennyiséget ételekkel is bevihetjük.


Ha meg vagy fázva, akkor a C-vitamin látványosan tud segíteni, de ilyen esetben akár több ezer mg-is javasolnak naponta, míg a pezsgőtablettában csak 50-100 mg van, tehát inkább a magasabb hatóanyag-tartalmú készítmények érik meg.


Ha magnéziumhiányos tüneteid vannak, pl. izomgörcs, a komolyabb magnéziumpótlók egyértelműen segítenek, csak tényleg arra figyelj, hogy ne magnézium-oxid legyen benne, hanem jól felszívódó szerves vegyület (citrát, laktát, orotát), és abból is elegendő mennyiség. A vegyületeknek két fő jellemzőjük van: a magnéziumtartalom és a felszívódási arány, a szervesekben kevesebb a magnézium viszont sokkal jobban felszívódik.

2017. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!