Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kisujj-zúzódással érdemes...

Kisujj-zúzódással érdemes orvoshoz elmenni? Gondolom úgysem gipszelik. Érdemes megmutatni azért?

Figyelt kérdés
Rácsapódott a kisujjamra a teraszajtó. Biztos nem tört el, mert tudom mozgatni (ha nehezebben is), csak feldagadt meg belilult, és fáj ha mozgatom vagy hozzáérek. Nem szeretnék feleslegesen órákat a rendelőben ücsörögni. Van értelme megmutatni azért orvosnak? Ezzel mit szoktak csinálni? Borogatni én is tudom.
2010. máj. 13. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Borogasd . . . Én kb. két hete az egyik "bütykömre" (a hüvelykujjam kezdeténél lévő csontra) csaptam rá egy oltárit kalapáccsal, és már alig fáj :)

Az orvos nem fog csinálni vele semmit, max közli, hogy borogasd :)

2010. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor úgy van, ahogyan gondoltam! Nem megyek orvoshoz.
2010. máj. 13. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem érdemes ezért órákat ülni a rendelőben. Az orvos annyit mond, hogy borogasd.
2010. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt úgy eltörve a csuklóm, hogy 1 héten át nem mentem el vele dokihoz, mert tudtam mozgatni... Aztán mivel a fájdalom nem múlt, elmentem orvoshoz, megröntgenezték és persze begipszelték. Most a kislábujjammal vagyok bajban, tegnap véletlenül belerúgtam valamibe, és iszonyat bedagadt és belilult. Fel is tettem ide ezzel kapcsolatban egy kérdést, és a válaszolók nagy része azt tanácsolta menjek el vele dokihoz, mert akár lehet porcleválás is, meg az is, hogy esetleg úgy tört el, hogy elmozdult és "helyre kell hozni", nehogy rosszul forrjon össze. Szóval én is nagy dilemmában vagyok, de azt hiszem holnap csak elmegyek vele orvoshoz. Szerintem ha holnapra nem javul, te is tedd ezt! :)
2010. máj. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, elmentem, szerencsére nincs komoly baj, tényleg csak zúzódás. És neked?
2010. máj. 17. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!