Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosok mért késnek...

A háziorvosok mért késnek mindig 30-60 percet?

Figyelt kérdés

Eddig mindig amikor bementem a háziorvosi rendelőbe az orvosom legalább 30 percet késett (krónikus mandula gyulladás miatt elég sokszor voltam), azt hittem, hogy csak az én orvosom ilyen, de most át mentem egy másik orvoshoz is és ő is folyamatosan késve kezdi a rendelést.

Lagalább 30 percel korábban kell érkeznem, hogy az első 5-be bekerüljek, utának 60-90 perc várakozás és megjön az orvos.... Kicsit beszélget az adzisztensébel, ez plusz 20 perc és elkezdi a rendelést.

Ha direkt később jönnékbe, bele számolva az orvos késését akkor csak 15-20. sorszámot kapnám meg ami több órás várakozást jelent.

( V. Kerületbe járok)

Máshol is ilyenek az orvosok?

Mért késnek? Túlterheltek? Vagy kevés a fizetés és emiatt leszarják?



2017. ápr. 19. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Sok a beteg, és igen túlterheltek.
2017. ápr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok a beteg? Biztosan, de akkor rendelés előtt maszekolnak rendelési időben, azért késnek? Nálunk is így működik.

A 8-kor kezdődő rendelésre fél nyolcra megyek, hogy aztán a fél kilenckor megjelenő doki a kávézás után 9 tájékán elkezdje a tényleges munkát.Bár-mentségükre- a rendelési idő végét sok beteg esetén kitolják.

Szívesen elnézést kérek attól a dokitól,aki nem így tesz, vagy elmagyarázza, miért van ez így.

2017. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert megtehetik. Nagyon kevés orvos van és egyre kevesebb lesz. Sokan kimennek külföldre és a most végzettek nagy része is azonnal külföldre megy.

Ők is tudják, mindenki tudja. Megtehetik.

Ha lenne mondjuk több ezer munkanélküli orvos, túl sokan lennének, akkor igenis odafigyelnének az ilyenekre, féltenék az állásukat.

De így? Kb akármit megtehetnek, nem fogják őket elküldeni.

Persze biztos van,amikor az orvos tényleg okkal késik, túlterhelt , másik munkahelyről jön stb..

De rengeteg vannak, akik szarnak az egészre .

Igen amúgy, tényleg felháborító, hogy mindenhol órákat váratnak.

Én emiatt járok már magánrendelésbe.Ott még nem volt gondom, a max várakozási idő 10 perc volt , mindig időben behívnak, foglalkoznak velem. Megér az a pár ezer forint annyit, hogy ne kelljen a fél nap a lepukkant rendelőben ülnöm, hogy utána fél perc alatt lerendezzen a rendelőben

2017. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb orvos 2-3 helyen dolgozik egyszerre és kb sehol nem veszik figyelembe, hogy a másik helyre is illene odaérni időben, így elég gyakori jelenség, hogy elkésnek.
2017. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szenes43 ***** válasza:

Ki járnak házhoz is rendelés előtt vagy után mert ha valaki nem tud a rendelőbe elmenni azt azért otthon ellátják. Az is igaz hogy több intézményhez vannak elszerződve mivel ilyen olyan szakvizsgájuk is van és kocsival szaladgálnak ide s oda.

Azért nem kapós a magánpraxis és vidéken 3 falut is ellát egy házidoki.

2017. ápr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!