Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki segítsen TB ügyben!...

Valaki segítsen TB ügyben! Külföldi munka, otthoni lakcím, hogy? Hol?

Figyelt kérdés
9 hónapja külföldön dolgozok, nem UNIOS országban. Előtte otthon volt munkahelyem, tehát a tb-m addig oké. Kijöttem és azóta nem is fizettem semmit, most szeretném pótolni, hova kell mennem? Ki fogja megmondani mennyit kell fizetnem? Ki ad csekket? Lehet ebből baj, hogy utólag fizetem az eddig elmaradottat?

2017. ápr. 20. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Külföldön is kellett fizessen az adott országban utánad TB-t a biztosító, tehát elvileg nincsen elmaradásod.

Kormányhivatalban kérdezd meg!

2017. ápr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg ha még külföldön vagy, akkor a munkahelyeden a bérelszámolódhoz kell menj ezt megkérdezni.
2017. ápr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Külföldön vagyok, itt fizetik utánam, de otthon is kell, és az nincs.

Tehát otthon nincs kihez mennem.

2017. ápr. 20. 23:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Otthon nem kell, ha más országban fizetik.

Menj be a Kormányhivatalba, megmondják.

2017. ápr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De kormányhivatalba hova???? Vidéki vagyok, nincs ilyen a közelünkbe, akkor hova?

Úgy tudom, mivel nem UNIOS ország, ezért kell haza is fizetnem.

Köszi a válaszokat :)

2017. ápr. 20. 23:54
 6/8 anonim ***** válasza:

A munkaviszonyod megszűnése után még 45 napig passzív jogon jogosult voltál az eü.ellátásra; az alatt nem kell fizetned semmit.

Ha nem EGT tagállamban, Svájcban, vagy nemzetközi egyezményes országban van munkaviszonyod ( [link] de itthon van lakcímed, egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetned a NAVnak (be kell jelentkezni eü.szolg.járulék fizetésre) ( [link] Ha a fentiek valamelyikében van munkaviszonyod, ki kell jelentkezned az itthoni TB alól.

Érdeklődj az OEPnél (most NEAK-nak hívják), hogy az adott ország hova tartozik és mik a teendőid: [link]

2017. ápr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%

Google: városod neve + kormányhivatal

És kiadja, hol van a közeledben.

Kormányablak is jó, meg polgármester hivatal is, meg bármilyen állami szerv, ami a közigazgatáshoz tartozik.

Nálunk 400 méteren belül 8 megfelelő hivatal is van, ahol ilyen kérdést meg lehet érdeklődni, úgyhogy nem hiszem, hogy Neked nincsen 1-2 km-en belül.:)


[link]

2017. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!! :)
2017. ápr. 22. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!