Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érettségi után lehet regisztrá...

Érettségi után lehet regisztrálni munkanélkülinek?

Figyelt kérdés
Tavaly Júniusban érettségiztem, és kihagytam egy évet. Eddig nem fizettem tb-t, mert külföldön voltam. Viszont most nincs biztosításom. Van-e lehetőség munkanélkülinek regisztrálni most úgy, hogy ne kelljen kifizetni az eddigi hónapokat és ezután se egyetemig (szeptember)? Ha igen, az a folyamat hogy történik és mennyi időbe telik? Vagy van valami más módszer? Sürgősen kéne nekem, hogy biztosításom legyen. Van valakinek tapasztalata?

2017. máj. 9. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ja, bemész a munkaügyibe, regisztrálsz munkanélküliként, azzal a papírral bemész a kormányhivatlba és kérsz támogatást, hogy munkanélküli vagy és nem tudod fizetni. Általában mindenkinek emgadják 1 évre. De úgy őszintén egyszerűbb és gyorsabb, ha befizeted a tartozást és az aktuálisat, mint ez, mert nekem ennek a lefutása kb. 1 hónap volt
2017. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A munkaügyibe te tulajdonképpen mit akarsz? Ha mész egyetemre akkor nem dolgozhatsz főállásban maximum ha levelezőre mész.

A TB-det a NAV-ba kell elintézned ott elmondják hova kell menned, elmondod hogy az elmaradott havi díjakat szeretnéd fizetni részletbe, és azzal együtt fizeted az aktuális havi TB-det igaz hogy a dupláját kell fizesd, ha az elmaradottakat részletbe kéred, de egyébként a lakóhelyedhez illetékes önkormányzatnál kérheted hogy egy évig fizessék, és amennyire tudom fizetik visszamenőlegesen.

2017. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Külföldön sem fizettél semmit? Mit csináltál? Pénzt se kerestél?

Itthon ki tart el? Gondolom valakinél most is laksz. Kérd meg a szüleidet, hogy fizessék be egyetemig a tb-det, a tartozásra meg kérj részletfizetést.

Nem vagy semmilyen hátrányos helyzetben, hogy jófejségből eltöröljék neked a tartozást. Az, hogy kinn feketén dolgoztál és pénz nélkül, munka nélkül jöttél haza, a te bajod, már bocsánat a megfogalmazásért, de emiatt nem fognak neked elengedni ennyi tartozást.

Egyébként meg dolgozni is elmehetnél szeptemberig, elég messze van még, sőt, egyetem mellett is vállalnod kéne melót, mert így igen nagy bajban leszel. Ha nem akarsz utcára kerülni, akkor kapd össze magad.

2017. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem feketén dolgoztam kint, és oda előre vettem biztosítást.

Most meg pontosan azért kell a biztosítás, mert nyárra mennék el dolgozni Görögországba, ahova kell EU kártya, amihez kell itthoni biztosítás. Én most értesültem róla, hogy nincs biztosításom, nem is gondoltam rá, hiszen soha nem kellett fizettem.

Ezért, ha van olyan lehetőség, hogy ne kelljen a tb-t fizetnem (mivel jelenleg nem dolgozok), akkor azt megragadnám.

2017. máj. 9. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja tényleg azt elfejtettem ínri, hogy a munkaügyi mellett a navhoz is be kell menned, hogy bejeletnsd mgad akarod fizetni, utána kell menni a kormányhivatalba.
2017. máj. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!