Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem üti ki nálatok a bitosíték...

Zimonyi attila kérdése:

Nem üti ki nálatok a bitosítékot az, hogy az Ambuláns lapon olyan kezelések is fel vannak tüntetve, amit el sem végeztek, az orvosok állandóan sírnak?

Figyelt kérdés
A feleségem most volt bőrgyógyászaton. Az egyébként kedves doktornő pontosan 4 perc alatt elintézte, de az Ambuláns lapon, 10 beavatkozást jelölt meg. Utánanéztem, hogy mit is jelentenek a kódok és egyszerűen röhejes az egész. Nem is akartam vele foglalkozni, de megtaláltam itt egy 2014-es hasonló bejegyzést, amit végigolvasva mérges lettem, mert egyszerűen röhejes, hogy mennyire levesznek minket és sírnak mint a fürdős qrvák, pedig két helyről is leveszik a lóvét! Egyszer az OEP-től, egyszer meg amikor a zsebedbe nyúlsz és kellő mennyiségű paraszolvenciát nyújtasz át (ez természetesen a magánredelésen, illetve, ha átutal amagánból abba a kórházba, ahol dolgozik)! Ha keveset, akkor meg vannak sértődve! Természetesen tisztelet a kivételnek ......már, ha van olyan! Biztosan sokan találkoztok "rendes" orvosokkal is, de ez vérlázító, hogy olyan kezeléseket számolnak fel az OEP felé, amit el sem végeztek. Miért? Mert a tudatlan beteg simán aláírja a lapot, azután szarik az egészre, nem is foglalkozik vele. Ugyanakkor, az rendelőkben olyan stílusban és lelkiismeretlenül bánnak esetenként a beteggel, mintha szívességet tennének. Nincs tele a hócipőtök ezzel?

2017. jún. 10. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem írnák fel ezeket a plusz kezeléseket, akkor csődbe menne a kórház, mert nem kapnának annyi pénzt, amennyi elegendő a túlélésükre.
2017. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De szakorvosi rendelőintézetben volt, nem?
2017. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ott szoktak adni ambulánslapot
2017. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De legalább ingyen volt
2017. jún. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Pont ezen agyaltam . Fizioterapiara jarok 6 perc.az ugyfelkapumon megneztem hogy alkalmankent 4 felekezeest szamolnak el nem egyet es ez kb 12 ezer ft /alk. Rohely.amugy meg nincs ibygen mert e gbt minden honapban fizetem. Es ez a kezeles2000 2500 ft maganban... berketben 1500 per alkra jon ki... ok meg 12000et elszamolnak es pokrocok megvaratnak stb
2017. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, a Csengeri utcai rendelőintézetben, a bőrgyógyászaton. Igazán nem tudom elképzelni azt, hogy ha nem szoroznák meg 10-el a kezelések költségeit, akkor meghalna az élet náluk. A túlélésért harcolnak? Nem vagyok biztos abban, hogy ígyvan! A barátom a Honvéd kórház konyháján dolgozott éveken át, szakács, majd első azaz főszakácsként. Neki kellett összeállítani az anyagrendelést. Nem egyszer volt összetűzése a főnökével, aki más minőséget és mennyiséget rendelt, annak ellenére, hogy olcsóbban, jobb minőséget lehetett kapni a sarkon lévő zöldségesnél!! Vették a szarabb, de drágább minőséget, a rendszeresített beszállítótól, akivel kizárólag a beszerzést végző főnöke érintkezett!! Hogy is van ez?? Hol folyik ki a lóvé?? Tutti, hogy ugyan ez van az egész fronton, csak egy kicsit meg kellene kaparni. Ifjú és tudatlan barátom megunta a vitát és elment a számításaival a főnöke főnökéhez, mivel be szerette volna bizonyítani, hogy jobb kaját tudnak volna kihozni abból a pénzből.......nem a főnökét rúgták ki, egy hónapon belül.

Na mi a vélemény a túlélésről??

2017. jún. 11. 19:13
 7/9 szenes43 ***** válasza:
Járok havonta a gondozóba gyógyszert íratni. Elég lenne 3 havonta menni mert felírhatná a doktornő de mikor megemlítettem azt mondta hogy majd megbeszéljük. A nővér szerint havonta látni szeretne. Szerintem meg havonta leadja az általam aláírt ambuláns lap példányát az TB.-felé. Az én példányomon is rajta van egy lista amit elméletben csinált,a másod példány meg megy be. Általában 6 perc jut egy páciensre,nos ez alatt kinyomtatja a recepteket és az ambuláns lapot két példányban. Ez van évek óta.
2017. jún. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

En az Auróra utcai sztkba járok a 8 ba.Ott is ez van.

Szerintem a tbnek kellene jelezni ezt de tömegesen mindenki,hogy észbe kapjanak. Nekem pl volt olyan hogy urológián nő létemre! Elszámoltak olyat hogy prosztata uh vizsgálata! És ez benne van az ügyfélkapumban is tehát átment a fizetés!

2017. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ebben azért annyi jó van, hogy a prosztatád rendben van!! :)))
2017. jún. 12. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!