Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Biztonságos az altatás, ha...

Biztonságos az altatás, ha néha félredobog a szívem?

Figyelt kérdés

Van így 3-4 hetente, hogy erősebbet dobog a szívem.

Nem tudom, hogy miért.

Egyszer szokott ilyen lenni és akkor is csak olyan 4-5 mp-ig tart.

Arra gyanakodtam, hogy ez szívritmuszavar, de azt mondták, hogy ez nem lehet az.


Egyébként egy farokcsonti cisztát fognak eltávolítani a hátam és a fenekem közötti területről.

Választhatok altatás és gerincérzéstelenítés között.

De amiket tapasztaltam a tűkkel, nem hiszem, hogy fog menni.

Tűfóbiás vagyok.

Sokszor megkapom, hogy mekkora egy csecsemő vagyok, hogy 19 éves fiú létemre félek a szuritól.

De nem tudok ellene mit tenni. Borzalmas élményeim vannak a tűkről és injekciókról.

Egy nyáron legalább 40x szúrták bele a térdem alatti területre. Iszonyatos volt. Nem kívánom senkinek.

Ha belegondolok, már fáj is azonnal.


Szóval így, hogy néha félre dobog a szívem, van rá esély, hogy nem ébredek fel/károsodás lép fel a szervezetemben vagy a szívemmel kapcsolatban?


Megjegyzem voltam már altatva és elég jól viseltem, bár akkor nem volt olyan, hogy erősebben dobogott a szívem néha.



2017. jún. 25. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Altatás előtt megvizsgálnak és megmondják. Ha úgy érzed szív panaszod van, azzal is menj orvoshoz, de független a műtéttől
2017. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Altatás előtt van ekg, ha van eltèrès, akkor megkonzultálják, hogy műthető vagy-e.

Nekem minimális szívritmus eltèrèssel megadták az altatásos műtèthez a zöld lámpát.

2017. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szenes43 ***** válasza:
Ne töprengj ezen az altatóorvos majd kigondolja hogy neked melyik a biztonságosabb, altatás vagy a helyi érzéstelenítés. Az EKG-monitoron végig figyelik a műtét alatt a szívhangot míg te alszol meg egy rakás adatot hogy a végén felébredj.
2017. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!