Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kórházi személyzet begyógysz...

A kórházi személyzet begyógyszerezi a számukra idegesítő hozzátartozót. Ezzel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Édesapám már hetek óta kórházban van, nagy műtéten esett át, az állapotában változás állt be és más osztályra került át - ott pedig első pillanattól kezdve egyértelműen gyógyszerezik nyugtatókkal. Ennek következtében egész nap alszik, pelenkát adtak rá, amik ezeleőtt soha nem fordultak elő. Megnéztem a kórlapját is, nem csak feltételezem, hanem tudom, hogy szándékosan reggel és délben nyugtatókat adnak neki, hogy napközben a lehető legkevesebb probléma legyen vele. Telefonon elérhetelen, mert mindig alszik, személyesen is alig van magánál, félrebeszél, elmosódott a tekintete, a mimikája, stb. Borzasztó, szívszorító látványt kelt.


Nehezen, alig tudja ellátni magát, emiatt biztos nehéz volt a nővéreknek, de ezt akkor is túlzásnak tartom. Mit lehet ezzel tenni? Kihozni nem tudom, mert nincs olyan állapotban, az állapotával pedig csak ebben a kórházban foglalkoznak. Álljak le az orvossal beszélni, vagy komolyan mit lehet csinálni?



2017. júl. 3. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány éves, milyen műtét volt, mijét műtötték, szokott piálni otthon ?
2017. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, ahol én voltam kórházban, ott konkrétan könyörögni kellett még egy fájdalomcsillapítóért is :) Szóval itt biztosan nem gyógyszereznek be semmit sem.

Apukádnak milyen műtéte volt? Nem lehet, hogy az állapota annak a következménye? Vagy ha komoly műtét volt és nagy fájdalmai vannak, akkor is kaphat bódító szereket.

Ha kétségeid vannak, akkor keresd fel a betegjogi képviselőt, ki van írva minden intézményben a neve és elérhetősége. Ő tudni fogja, hogy hogyan kell intézkedni.

2017. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Idős korban a műtéti altatásnak is lehetnek olyan mellékhatásai, hogy néha nem tiszta a tudata, félre beszél. Ha iszogatott is előtte, nem az, hogy alkoholista, de azért napi szinten, attól is lehet altatás után jó ideig. Kitudja mennyi vért vesztett műtétközben, mi volt az operációközben technikailag. Ott is számos nem várt dolog jöhet elő. Kórházban dolgozom, hát szerintem nem sok kórház van ahol feleslegesen szórják a havi gyógyszerkeretüket. Nálunk tuti nem, mert még abból kapják az osztályok a tisztítószereket is és nagyon sok osztálynak pótkeret kell havi szinten.
2017. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!