Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Operáltak már le rólatok...

Operáltak már le rólatok anyajegyet?

Figyelt kérdés
Fél évente járok anyajegy szűrésre,mert sajnos nagyon sok van.Most találtak a gerincoszlopom mellett egy gyanúsat,pici,pigmentált anyajegyet,amit le kell vetetnem a bőrgyógyász főorvos javaslatára.Fáj?akár el is vérezhetek?

2017. júl. 11. 22:09
 1/8 Ulquiorra77 ***** válasza:
Igen. A hatamrol meg amikor 6-7 eves lehettem. Az erzestelenito injekciot sem ereztem. Nem fajdalmas, velem anno beszelgettek kozbe. Ekezetekert bocsanat, telefonrol vagyok.
2017. júl. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dzseri ***** válasza:

Nekem sok éve volt ilyen. Adnak fájdalomcsillapító injekciót és gyökerestül kiműtik, majd összevarrják. Kb 10-15 perc. Nem fáj a műtét, utána, ha majd múlik a fájdalomcsillapító hatása sajoghat egy kicsit, akkor bevehetsz valamit.


Már, hogy véreznél el? :-D Ha otthon magadnak kivágnád (de inkább bízd az orvosra) akkor se véreznél el :-D

2017. júl. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de minden orvosi beavatkozástól rettegek-szerintem sajnos nem alaptalanul-,főleg,mióta nap mint nap riogatnak ezekkel a kórházi fertőzésekkel is,nem elég,h a műtéttől kell parázni,még ez is!Hál istennek nagyon egészséges vagyok,sokat is teszek érte!Majd figyelem,h mindent sterilizáljanak,mielőtt hozzám nyúlnak!:)
2017. júl. 12. 14:56
 4/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem ma szedtek le kettő gyanúsat a combomról.

Előtte én is nagyon féltem, de végig avval nyugtattam magamat, hogy inkább most kibírom ezt, mintsem valami komolyabb bajom legyen a jővőben.

Akkor elmesélem, hogy s mint történt ez az egész:

Bementem, kérték, hogy tegyen szabaddá az említett területet- vedd le a gatyád- majd felkellett feküdnöm egy műtős-asztalra. A doktornő megkérdezte, van-e akármilyen gyógyszerérzékenységem, én meg nemet válaszoltam.

Beadták a lidocaint- kettőt kaptam a két anyajegy miatt- de előtte befújták valamilyen hideg spary-vel. Közben elkezdtek velem beszélgetni (az asszisztens is jelen volt, segédkezett), nagyon kedvesek voltak. Először a dokinő megnyomta szikével, hogy érzem-e. Mondtam, hogy nem, majd azt válaszolta, ha éles fájdalmat érzek szóljak, mert akkor tud még adni érzéstelenítőt.

Erre nem volt egyáltalán szükség, igazából nem is éreztem semmit belőle. Egyedül amikor a vér folyt végig a lábamon, azt éreztem, de ennyi. Utána összevarrták a sebet, bekötötték. Mondták, hogy üljek fel, kérdezgettek, hogy nem szédülök-e vagy bármi más. Eközben megbeszéltük a varrat-szedés és a következő levételek időpontját.

Kibírható, de ne stresszeld rá magadat.

Dehogy fogsz elvérezni, ne is gondolj ilyenekre.

Ez egy rutin beavatkozás :)

Most ,hogy lassan kimegy a lidocaon kezdem érezni, ahogy mozgásnál a seb húzodik. Enyhén kellemetlen, de még bőven túlélhető.

Viszont készülj úgy, hogy lehetséges, hogy beálmosódsz az érzéstelenítőtől. Legalábbis én már így nyolckor is teljesen álmos vagyok, pedig éjjeli bagoly vagyok...

2017. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi utolsó hozzá szólónak is a részletes beszámolót!nekem csak szeptember végén szedik le,mert azt mondta a főorvos úr,h ilyen melegben nagyobb a fertőzés veszély.Azt jó,h írtad,h estére elálmosodtál,mert én délután dolgozom,úgyh akkor mindenképp szabit veszek ki,bármennyire pici műtét.
2017. júl. 14. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hagynám a helyedben, hogy őszig várjanak vele. Ha ne adj isten rosszindulatú, nem szerencsés 1 hetet sem várni vele.
2017. júl. 23. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi az aggodalmat,de a sebész főorvos mondta ezt az időpontot,mert ebben a melegben könnyebben elgennyesedhet,és mikor én is rákérdeztem,h nem -lesz-e késő,ő mondta,h nem.Biztonság kedvéért kell leműteni,mert később kialakulhat melanóma,de mivel sose napozom-pláne hátamat nem süttetem-,nem burjánzhat el!/A sebész+ a bőrgyógyászom is több évtizedes tapasztalattal rendelkező főorvos,csak nem akarják a halálom!:D/
2017. júl. 24. 22:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem most szedtek le nyáron hármat is, egyikkel se lett semmi gond szerencsére. :) 3 olyan helyről vettek le, amiket kb. soha nem ér nap, de így, hogy kezemben a szövettani eredmény vagyok csak igazán nyugodt. Én biztos beleőrülnék a várakozásba addig, de ha szerintük nem lesz gond akkor reméljük így is lesz! De nyugi, semmi baj nem lesz vele, rutinműtétnek számít. Maximum húzódni fog és csípni pár napig, de a varratszedésig el is felejted hogy ott van.
2017. júl. 25. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!