Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki kórházban dolgozik, ti...

Aki kórházban dolgozik, ti kaptok el betegségeket?

Figyelt kérdés

Büfébe kapnék munkát. Jövő héten megyek majd be intézni a dolgokat.


Édesapám az egészségügyben dolgozik, ő azt mondta, hogy már egy ideje "immunis" az ilyen dolgokra, hogy fertőzések meg miegyéb.


Vagyis, azt mondta nekem, hogy egy ember idővel hozzászokik, ha sokáig dolgozik egy ilyen helyen. (ő kb. 20 éve van ott)


Szerintetek, ha büfébe vállalnék munkát (kórház, de nem tudom, hogy kint lenne-e a büfé, a kórház mellett vagy az épületközpontban) akkor ugye abból nem lehet baj?


23 éves diáklány vagyok.


(Jelenleg nagyon sürgős a munkakeresés / munka, és nem is akarok válogatni! örülök, hogy ez a lehetőség van.. )


Szerintetek?



2017. júl. 22. 01:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Anyukám 5 éve dolgozik ismét kórházba,de eddig csak ilyen hányásos-hasmenéses dolgokat kapott el.
2017. júl. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy kórházi büfében pontosan annyi esélyed van összeszedni bármit, mint egy hipermarket kasszájában... Sok ember megfordul, hát lehet lesz olyan, aki influenzás vagy fosott egyet reggel.


Amúgy a kórházban, hacsak nem hardcore fertőző osztályról van szó, általában nincsenek fertőző megbetegedések. A médiákok által imádott kórházi fertőzések pedig elsősorban a gyenge immunrendszerű fekvő betegeket veszélyeztetik. Még ha az MRSA hordozó néni megy le hozzád egy parizeres zsömléért, akkor sem fogod elkapni...

2017. júl. 22. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fiatal koromban egy kórház gondnoka voltam, Ebbéli minőségemben az intézmény minden osztályán sűrűn elő kellett fordulnom, de sohasem kaptam el semmit. Illetve a nővérszállón egyszer egy gombás fertőzést, de az más tészta. :-))
2017. júl. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!