Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet tenni egy háziorvoss...

Mit lehet tenni egy háziorvossal aki soha nincs a rendelőben?

Figyelt kérdés
Akármikor megyek,soha nem lehet elkapni.Tegnap már indult el,/rendelési időben/mikor mentem volna be,mondta ma menjek vissza.Ma visszamentem,megint csak az asszisztens volt,ő írt fel gyógyszert,ugye vizsgálat nélkül. Ez már évek óta megy és nagyon kezd dühíteni.Próbáltam a mellette lévő dokihoz átmenni,de ő már nem vállal több beteget,már rengetegen átmentek,nem bírja! Mit lehet kezdeni?Pénzt felszedi a betegek után,tenni meg nem tesz érte semmit.
2017. szept. 7. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Jelezni kell az önkormányzatnál.
2017. szept. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzat nem foglalkozik vele itt sem . Betegjogi képviselők körébe tartozik.
2017. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2: A háziorvosi szolgálat az önkormányzatokhoz tartozik.

Persze emellett a betegjogi képviselőnek is lehet szólni.

2017. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a másik orvosnak helyettesíteni kellene őt, ha nincs ott rendelési időben.
2017. szept. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bemegy ő a rendelőbe,de kis idő után távozik is,nem érdekli,hogy ott ülnek még tízen. Esetleg megkérdezi valaki rosszul van-e és ennyi.

Van is,meg nincs is.

2017. szept. 7. 14:51
 6/9 szenes43 ***** válasza:
Elvileg úgy van hogy egyik nap mondjuk rendel 8-tól 12 ig és délután meg a másik háziorvos 4-től este 8 ig. A két rendelés közben van az ügyelet amit szükség esetén lehet hívni. Rendelési időben viszont csak azt a háziorvost lehet aki akkor rendel. Te találkozol vele a rendelő ajtajában és azt mondja "beteghez kell mennem,majd jövök". Te utánamész hogy valóban beteghez ment e? Péntek délutántól hétfőn reggel 8 ig csak ügyeletet van nálunk is és még a kocsijuk is megkülönböztetett jelzéssel van ellátva és az egyik házi dokival este 8 tol reggel 8 ig. Sajnos nekem már igénybe kellett vennem néhányszor mert befulladtam. Kérjél beutalót ha valamilyen vizsgálatra gondoltál,lehet hogy az asszisztens is megírja és ott megvizsgálnak.
2017. szept. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6#


Pontosan tudom,hogyan működnek a háziorvosi rendelők! Azt is tudom,hogy igen,van olyan,hogy el kell mennie az orvosnak sürgős beteghez!

De a mi kedves orvosunk nincs 8-12-ig és délután sincs 3-tól 7-ig,mert állandóan viszi lejjebb a rendelési időket.Volt napi 4 óra,utána 3,most pedig már csak 2 van az ajtajára kiírva! Itt az a legfőbb probléma,hogy a nyamvadt 2 órát sincs a helyén és nem azért mert beteghez megy!

Amúgy sem jár ki beteghez,mert:

1-nincs autója,

2- alig bír menni

3-azt mondja hívjanak majd ügyeletet!


Épp a múltkor ott voltam mikor csörgött a telefon,asszisztens felveszi,ugye doki akkor sem volt. Kiakarták hívni rosszulléthez,de ugye nem volt kinek mennie!Mondja az asszisztens,jöjjön el a rendelőbe,megméri a vérnyomását,de siessen,mert neki is dolga van,megy ő is el! no comment!

Hát ne haragudj,ennek nem szabadna így lennie! Ha 8-12 van rendelés,akkor tessék betartani,nem csak a lovét felszedni hónapról-hónapra! Te sem jöhetsz el a gyárból,boltból,akárhonnan napi szinten hamarabb!

2017. szept. 11. 00:23
 8/9 szenes43 ***** válasza:
Ez amit én leírtam normális esetre vonatkozik. Amit te leírtál az abszurd helyzet. Nem bír menni? Idős a doki,esetleg mankóval jár? Az az igazság hogy vannak olyan háziorvosi praxisok tucatszám ahol évek óta nincs orvos.Ezt tv.-ből rádióból tudhatod te is. Mondjuk én nem nagyon szólhatok mert itt 4 háziorvos rendel(Bp.perem ker.) és a monitoron a váróban fut hogy aki szabadságon van vagy továbbképzésen azt ki helyettesíti. Nálatok lenne helyette más házidoki ha ezt elzavarnák? A pénzt a TB.-től veszi fel nem tőletek,de ha semmilyen doki nincs azzal sem vagytok előrébb.
2017. szept. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nem tudom, honnan ír a kérdező - nálunk Óbudán, ugyan ez a helyzet :(

Mozgáskorlátozott vagyok, anyum lassan 80 éves, ide kellett jönnünk, de a belejentkezés óta nem is fogadott személyesen. Ahogy mondtad, az aszisztens jön, felírja a receptet. Keresnünk kell mást, de körzeten kívül ez nehézkes+sokba kerül. Ingyenes ellátás?! Jó vicc :(

2017. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!