Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csinálnak ujjamal ha...

Mit csinálnak ujjamal ha zuzzodva vagy csont repedés van?

Figyelt kérdés
voltam seblszetre az ujjam miatt azt mondta orvos zuzidás és ha nem mulik menyek visza. dagadás már le ment de olyan mintha feszülne húzódna.
2017. szept. 26. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Volt röntgen? Gondolom megnézték vele. Akkor mondta volna a doki, hogy repedt e csont. Mit csinálj? Amit a doki mondott. Kíméld. Ha megnyugtat mutasd meg újra egy orvosnak. Am a zúzódás után is természetes a feszülés.
2017. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem volt röngen. azt monta zuzzodás és ha nem mulik az a feszülés akor menyek visza és meg rögenezik. de ha zuzodás azt nem teszik sinbe és hogy csinálják?? vagy ha csont repedés akor mit csinálnak vele ??
2017. szept. 26. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:
A zúzódást nem szokták, bár ha annyira csúnya akkor tehetnek rögzítést rá. Igaz az csak fáj, de lehet mozgatni. Törést/repedést szoktak rögzíteni, hogy ne mozduljon el. Pedig ált szoktak röntgenezni, hogy tuti legyen a dolog. Nekem a csuklóm volt elrepedve (nem dagadt, nem kékült, terhelni is tudtam de fájt) azt gipszelték. Ránézésre teljesen rendben volt, de a röntgen kimutatta h repedt. Ha nem érzed, hogy jobb inkább nézesd meg!
2017. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
amikor le estem lépcsön elöre akor be ütötem kicsit be is dagadt az ujam nem tutam be hajlitani teljesen dagadas miatt de le is ment 3 nap után a dagadas. és nem fáj tudom mozgatni hajlitani. csak néha ojan mintha feszülne es akor fáj picit pár percig. lehet azért mert nincs pihentetve ???
2017. szept. 26. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!