Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos által írt laborbeuta...

Háziorvos által írt laborbeutaló meddig érvényes?

Figyelt kérdés
augusztus 28-án írta, jövő héten jó lesz még?

2017. szept. 28. 19:08
 1/6 szenes43 ***** válasza:
30%

Szerintem a beutaló 30 napig a recept 90 napig érvényes.

Megkérdezhetem hogy 1 hónap alatt miért nem kerítettél rá sort?

2017. szept. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

90 napig érvényes, úgyhogy nyugodtan mehetsz vele jövő héten.

Kedves 1-es!

Van, hogy a háziorvos automatikusan küld el valakit vérvételre, amolyan ellenőrzés céljából és vannak, akik dolgoznak és munkaidő alatt nem tudják megoldani a vérvételre való eljutást, és lehet, hogy eltelik ennyi idő addig, amíg esetleg szabadságot tud kivenni ahhoz, hogy ezt elintézze. Erre még nem gondoltál? Nekem is hónapok óta fájt a lábam, mire eljutottam egyrészt a munkám miatt, másrészt a kórházban kapott időpontom miatt az orvoshoz!

2017. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Hú nekem is kéne majd menni
2017. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 rendben köszönöm
2017. szept. 28. 21:54
 5/6 szenes43 ***** válasza:
0%
# kedves 2-es van olyan munkába járó ismerősöm akinek mélyvénás trombózisa volt 1-2 éve,szedi a gyógyszert és rendszeresen kell járnia vérvételre. 7 órakor kezdik de azokat veszik előre akik vérvétel után munkába mennek. Magam is volt hogy nyitásra odamentem de nem hőbörögtem hogy őket előre vették. 90 napig érvényes a beutaló? Lehet,csak 3 hónap múlva mire kap választ a beküldő orvos? A vér és vizelet vizsgálat sok mindenre választ ad csak a halogatásra nem,még akkor sem ha indokolt a halogatás.
2017. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös válaszoló!

Én pl. 25 km-re dolgozom a munkahelyemtől, fél 8-kor kezdődik a munkaidőm, negyed 8-ra érek be a busszal a városba, ahol dolgozom. A kórház és a munkahelyem között a távolság negyed óra gyaloglással. Nálunk senkit nem vesznek előre, sorszám van. A vérvétel pedig 7-kor kezdődik. És már reggel 7-re nagyon sokan odamennek. Szerinted lenne esélyem vérvétel után odaérni fél 8-ra a munkahelyemre? Illetve nálunk legalább 1-2 hónap, mire szakorvoshoz időpontot adnak. Tehát igen, hónapokat kell várni ahhoz, hogy orvoshoz jussunk. Ez van. Illetve szabadságot kivenni, ha orvoshoz akarok eljutni. Ez van. Ettől függetlenül nyilván ha sürgős, az ember kiveszi a szabadságot, csak ne állítsd már be úgy, mintha mindenkinek olyan baromi egyszerű lenne eljutni az orvoshoz!!! Mert nem mindenkinek az. És nem mindig létfontosságú a vérvétel. Én most voltam vérvételen a nyári szabadságom alatt, nem az orvos küldött, hanem én kértem beutalót, amolyan általános állapotfelmérés céljából. Úgyhogy hidd el, hogy nem volt sürgős! Egyébként 3 héttel a beutaló kiállítása után mentem el. És honnan tudod, hogy a kérdezőnek sürgős-e? Nem biztos, hogy létfontosságú baja van! Szóval ne ítélj, mielőtt ismernéd az okokat!

2017. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!