Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen van? Tényleg nem válthat...

Ilyen van? Tényleg nem válthatom ki a gyógyszeremet?

Figyelt kérdés

Asztmás vagyok. Az orvosom mindig 3 havi receptet ír fel. Tudni kell, hogy a bejelentett lakcímem Pesten van, de már másfèl éve vidéken lakok a barátomnál. Amikor váltottam volna ki a gyógyszeremet közölték, hogy lejárt a receptem 19.én, nem adhatják ki. Na már most ez egy rendszeresen évek óta felírt szükséges asztma gyógyszer. Ilyen dolog megtehető, hogy a héten végig fulladoznom kell? Ugyanis nem tudok hazautazni csak a jövőhéten.

Hozzátenném, hogy volt rá példa, hogy hajnalban rám jött a roham és vény nélkül kiadták a gyógyszert ügyeletes gyógyszertárban!!!!

Mélységesen felháborít, nem egy pótolható fájdalomcsillapítóról van szó hanem egy évek óta rendszeresen szedett életmentő gyógyszerről. Kinek lehet panaszt tenni? Ha mentőt kell hívni, lebegtethetem a receptemet, hogy senki nem volt hajlandó kiadni a gyógyszeremet? Illetve semmilyen tájékoztató nincs sehol, hogy meddig lehet használni egy vényt.


2017. okt. 2. 21:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

3 hónap szokott lenni a beutalók és a receptek érvényessége.

Nem biztos, hogy tudnak trükközni a rendszerrel, de próbáld meg egy másik gyógyszertárban is és figyelj erre legközelebb.

Megpróbálhatod elmondani, hogy évek óta szedett gyógyszerről van szó és most nem tudsz orvoshoz menni.

2017. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
A felírástól számított 3 hónapon belül kell kiváltani. Fel szokták rajta tüntetni, bár nyilván aki rendszeresen szed gyógyszert, az általában magától is tudja.
2017. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%

Miért öket hibáztatod, lett volna böven idöd kiváltani a receptet.

A recepteknek VAN egy lejárati dátuma, az után nem adhatják ki.

Az meg, hoyg valahol kaptál recept nélkül, a részükröl volt szabálytalan, és adott esetben emaitt megbüntethették volna öket.


Ha rosszul vagy, akkor a legközelebbi ügyeleten ellátnak, és adnak egy receptet.

2017. okt. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

"Kinek lehet panaszt tenni?"


SAJÁT MAGADNAK!!!! TE voltál az, aki nem váltotta ki idöben - minden receptre 3 hónap határidö van, amíg kiadható! Az elég elképzelhetetlen, hogy ez idö alatt nem lett volna lehetöséged rá.


Itt csak a te hanyagságod az, ami miatt most problémád lehet, szóval hiába hözöngsz, te vagy a hibás!

2017. okt. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudtam. Sehol nincsen feltüntetve!

Példának pedig direkt felhoztam, hogy ügyeletes gyógyszertárban vény nélkül kiadták.

Faluban ami van, minden gyógyszertárat végig jártam és elmeséltem a helyzetemet de mindenhonnan elküldtek.

2017. okt. 2. 21:46
 6/19 A kérdező kommentje:
Ismétlem 3 havi adagot kapok. Az utolsó receptel volt gond, amikor az első két havi adagom elfogyott. Értelmeztétek amit írtam...
2017. okt. 2. 21:48
 7/19 anonim ***** válasza:
Azt hiszem,a recept hátulján van apró betűvel. Egyszer én is megszívtam vele,azóta figyelek. Megértem a felháborodásodat. Esetleg elmehetnél a vidéki házidokihoz azzal,hogy fulladsz,és mondd,hogy ezt a gyógyszert szeded X éve,csak lejárt a receptd. Biztosan ír fel újat. Köteles ellátni. A gyógyszertárat viszont megbüntethetik a lejárt recept miatt.
2017. okt. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nincs a hátulján sem az apró betűs résznél, direkt végig olvastam.

Viszont köszönöm, eddig te adtad a legnormálisabb választ!

2017. okt. 2. 21:55
 9/19 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs ráírva...
2017. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ügyeletre menj be, és adnak egy receptet.
2017. okt. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!