Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » (100g) Szalicilsavból hogyan...

(100g) Szalicilsavból hogyan tudok oldatot készíteni?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak mondtam, hogy hozzon a gyógyszertárból szalicilsavat, és por formában kaptam meg. Anno mindig oldatot vettem, ergo tippem sincs, hogy álljak neki. Szemölcs kezelésére szeretném egyébként használni. Ha esetleg otthon ez nehézkes a patikában visszaveszik (bontatlan állapotban)?

2017. okt. 31. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
A szalicilsav szobahőmérsékleten szilárd, természetes állapotban kristályos, porítva fehér színű. Vízben nehezen oldódik, alkoholban viszont annál jobban. Amit te eddig vettél, az valószíná valamilyen oldata volt. Ha előre készített termék volt, akkor könnyű utánanézni, hogy mik voltak az összetevői, ha úgy készítették a gyógyszertárban, akkor pedig a blokkon - ha még megvan - fel vannak sorolva az összetevők.
2017. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bensdorp ***** válasza:

Gyógyszert visszavenni minőségbiztosítási okokból jogszabályilag tilos - ha rosszat kértetek, az sajnos a Ti károtok.


Ha egyszerű alkoholos oldat volt, amit régebben használtál, akkor az a Spiritus salicylatus lehetett (bár vannak még gyakori variációk szemölcskezelésre). Ha van otthon pontos mérleged, akkor elkészítheted: 1 g szalicilsavhoz kell öntened 49 g 70%-os etanolt (gyógyszertárban "alkohol" néven ezt kapod). De mivel néhány 10 Ft lesz csak a különbség aközött, hogy alkoholt vagy szaliciles alkoholt veszel, én nem pepecselnék vele konyhamérleggel, hanem megvenném Spir. sal. néven készen. A szalicilsavat pedig ha nem tudjátok elhasználni ételtartósításra, akkor vidd vissza gyógyszerhulladékként!


egy gyógyszerész

2017. nov. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!