Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha magas vérnyomás panasszal...

Ha magas vérnyomás panasszal elmegyek az orvoshoz, akkor elküldhet vérvételre?

Figyelt kérdés

Valaki még régebben mondta, hogy elküldenek vérvételre is. Nevetségesen hangzik, de iszonyúan félek a tűktől.

Talán gyermekkori trauma, mert kiskoromban sokszor kellet vérvételre járni.


2017. nov. 14. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az orvosi eskü szerint minden doki a legjobb tudása szerint köteles gyógyítani.

Ha tehát jónak látja a vér labor-vizsgálatát, nem elkülghet, hanem köteles elküldeni.

Az pedig, hogy jónak/szükségesnek látja-e, az ő megitélése.

2017. nov. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is rettegtem a tűtől meg a vértől. Aztán 24 év vérellátós munka, cukorbetegség kapcsán sokszoros vizsgálat során "kénytelen" voltam hozzászokni.

Tudomásul kell venni, hogy a magas vérnyomás betegség az embernél rendszer-szintű betegség, azaz a korábbi egyensúlyi álapot megbomlásáról van szó. Ahhoz,, hogy a pontos részleteket tisztázni lehessen, a belgyógyászati vizsgálatok során szükség van a szervezet biokémiai állapotának felmérésére a vér biokémiai összetevőinek, jellemzőinek meghatározására. A magas vérnyomás nem önmagában jelentkezik, mert számos más betegség kísérőtünete, velejárója lehet, sokszor nem is a magas vérnyomást kell kezelni, hanem az alapbetegséget. A cukorbetegségnek is kísérő tünete lehet a magas vérnyomás, de a koleszterin szint emelkedéséhez is társulhat magas vérnyomás. Úgyhogy vagy belenyugszol a vérvétellel járó laborvizsgálat elviselésének szükségességébe vagy számolsz a korai halállal.

2017. nov. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Magas vérnyomás esetén a legritkább a vérvétel...nyugodtan menj el a dokihoz. Kapsz gyógyszert, azt annyi.
2017. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

egy alapos háziorvos időközönként elküld laborvizsgálatokra.

főleg ha régen jártál nála, szerintem illene elküldenie


Engem mindíg elküld ha megyek hozzá, pedig 40 éves se vagyok még

Sokmindent el fel lehet fedezni(betegségekre gondolok) a laboreredményekben.

2017. nov. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!