Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kinek volt már vállműtéte?

Kinek volt már vállműtéte?

Figyelt kérdés

Meséljétek el, milyen volt. Nekem februárban lesz és sokat segítenének a tapasztalataitok.


(pl: mi történt a válladdal, altattak-e, jobb lett-e a műtét után, nem fáj-e ha front van, megmaradt-e a mozgási szabadsága a válladnak?)



2017. nov. 22. 20:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szia. Szerencsésnek mondhatom magam, mert egyáltalán nem fáj, csak nyomásra érzékeny dehát nyilván nem kell nyomkodni (csak amikor cserélték a ragtapaszt műtét másnapján, vagy szedték a varratot akkor picit fájt, de csak addig.). Fájdalomcsillapítót nem szedek. Fő a nyugalom, ne mozogjon, el kell felejteni egy időre azt a kezet használni. Persze ha muszáj, akkor gond nélkül tudom segíteni az egészséges kezemet hogy ne legyen annyira szerencsétlen. Öltözködni nem nehéz, csak időigényes picit. Egy pólót felvenni másfél perc kb. A műtött karra felhúzom a fóló ujját teljesen, bedugom a fejem, majd az egészséges karom. Közben végig igyekszek a műtött karomat a testem mellett tartani, ne mozogjon. Zuhanyozni se túl komplikált. Volt, hogy kartartóban zuhanyoztam, de már vettem is le arra a kis időre. A zuhanyrózsát meg lehet tartani a műtött karral is, amíg tusfürdőért nyúlok, egy kézzel is ki lehet fejleszteni a zuhanyzást. :D a sebet ne érje víz a varratszedésig. Utana 1-2 nappal mar mondták, hogy ott is érheti. Az alvást is kifejlesztettem, hogy kényelmes legyen a lehetőségeimhez mérten. Ugye a jobb vállam van felkötve (alvás közben is) és a hátamon természetesen gond nélkül tudok aludni. Mivel én háton nem szeretek és szinte soha nem szoktam aludni, ezért féloldalasan fekszem a bal oldalamon, egyik lábamat felhúzom, mint stabil oldalfekvésnél, csak nyilván kényelmesebben, és a bal karom merőlegesen néz az ágyra. Néha egy kis takarót is rakok alá, hogy kitöltsem az űrt, ami az ágy meg a kezem közt van és ez így elég stabil meg kényelmes is. Jókat alszom. A kartartó egyébként egy sötétkék szövet cucc, ami minden oldalról megtámasztja a könyökben derékszögben behajlított karomat. Kényelmes, De ha sokat állok vele, a nyakamat egy idő után bántja a pánt (van ott egy szivacs, hogy ne vágja:) Egyszerű le-föl venni, de időigényes az óvatosság miatt. Mint a póló.

Tudom, h izgulsz, én is így voltam. De jó lesz túl lenni rajta. A várakozás része a legszarabb. Azért jó itt a sorstársakkal beszélgetni, mert így én is nyugidtabb voltam az információk birtokában. Sok sikert a műtéthez, csak keményen :)

2018. márc. 11. 15:29
 12/13 anonim válasza:

Szia, azóta mi a helyzet?

Nekem is kiugrál a vállam, de egyelőre még nem mertem magam a műtét mellett elhatarozni. Sikerült vissza nyerni a teljes mozgás tartományt? Nem fáj? Azóta ment ki?

Köszi előre is!

2021. aug. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Azóta nem ment ki, és visszanyerte a teljes mozgástartományát. Könyöktörés miatt pont jártam most gyógytonászhoz. Szóba került, hogy volt már Bankart laesio-m, mire meglepetten állapította meg, hogy nem veszi észre a vállam mozgásán, hogy műtve volt.

2021. okt. 5. 18:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!