Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Végül életbe lépett az a...

Végül életbe lépett az a rendszer, ami szerint az orvos látni fog rólunk minden adatot, illetve ez az egészségügyi biztosításunk érvényességére is vonatkozik, azt is látni fogja?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2017. nov. 26. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Működik már.

A biztosításod érvényességét eddig is láttuk, "kipirosodik", ha nem érvényes.

Nálunk az az utasítás, hogy lássunk el mindenkit TB-re való tekintet nélkül (súlyponti kórház). Nem tudom, fog-e ez változni.

2017. nov. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szenes43 ***** válasza:

Azelőtt is ha telefonon időpontot kértél egy vizsgálatra rögtön a TB.-kártyád számát kérdezték.

Amennyiben még nem voltál az adott intézményben első a TB. kártyád ellenőrzése majd az hogy lakcím szerint köteles e elvállalni az intézmény a kért vizsgálatot.Megcsinálják akkor is csak fizetős.

Nem arra gondolok itt akit a mentő szed fel az útról.

2017. nov. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!


Az az igazság, hogy gimi utái időszakban (2-3 év), ilyen időszakos, bejelentett munkáim voltak csak, addig kellett is járnom ezért-azért orvoshoz, nem fizettem a Tb-t munkanélküliség idején sem, de mégsem, sosem szóltak, hogy lejárt a biztosításom. Aztán 3 évet jártam fősulira, nappalira, értelemszerűen akkor biztosítva voltam. Most viszont az is véget ért, és szeptemberben elvileg megint tovább tanulok, de nem tudom, addig mi lesz a TB-vel.. és, hogy most hatványozottabban odafigyelnek-e erre az érvényességre, hogy életbe lépett ez a rendszer, ezért kérdeztem.

2017. nov. 26. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!