Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Utazhatok-e mentős ruhában a...

Utazhatok-e mentős ruhában a mentőállomásra?

Figyelt kérdés
Egy helyes betegszállítással kezdtem el foglalkozni a szabadidőmben, és busszal, vonattal járok be az állomásra, az a kérdés hogy utazhatok e a mentős ruhában amikor megyek be?Ez a ruha ha jól tudom munkaruhának számít. Vagy csak akkor hordhatom amikor, amikor már beértem, és autóba ülök?

2017. nov. 26. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem. Most akkor mentő vagy, vagy betegszállító?


Mivel ,,mentős ruhát” írtál: az Országos Mentőszolgálat jelzéseivel ellátott ruhadarabokat kizárólag szolgálati időben lehet hordani, abban járni nem.

De ha nincs is rajta OMSZ jelzés, akkor sem ajánlott piros, akár sima Ambulance feliratos ruhában sem közlekedni, csak felesleges konfliktust okozhat. Az állomásokon pedig direkt ezért van öltöző, ruhaszekrény.

2017. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem OMSZ-os ruhára gondolok, csak sima piros nadrág fényvisszaverővel, illetve piros kabát Ambulance felirattal. Ez amúgy egy magán mentőszolgálat , nem az OMSZ.

Elég sokat utazok odáig már próbáltam hogy viszem a ruhát, macerás, nem fér már el rendesen a táskában, gyűrődik, stb. Azért gondoltam hogy egyből azt veszem fel. Milyen konfliktust okozhat ez?

2017. nov. 27. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!