Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegy/szemölcs/fibróma...

Anyajegy/szemölcs/fibróma eltávolítás mindig pénzbe kerül?

Figyelt kérdés
Azaz ha nem magánklinikára megyek, hanem normál bőrgyógyászatra, és kérem, hogy melltartóvonalban/nyakon távolítsák el, az mindenképp pénzbe kerül? Ha igen, kb. mennyibe? (A magánklinikás verziónak elég horror ára van.)

2017. dec. 24. 14:20
 1/10 TR75 ***** válasza:
OEP-támogatással (~ SZTK) 0 forint.
2017. dec. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt màr ingyenes. Viszont nemrèg kb 2 ève kinőtt egy szemölcsöm ès nem akartam műtètre menni màr nagyon jò kencèk vannak amivel elfeketedik ès leesik. Persze ìrjàk hogy arra a szemölcsre hasznàljàk csak ami nemrèg jött ki tehàt nem születèsedtől van ott.

Nem tudom mi a különbség igaz kellett vagy 2 hònapig kellem mire leeset de megsporoltam egy kòrhàzbajàràst.

2017. dec. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ez ottalvós "buli", vagy leszedik mútéttel, és mész?
2017. dec. 24. 15:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Dehogy kell bent aludni, 10 perces műtét az egész mindennel együtt.

Szerintem ha azt mondod, hogy zavar, akkor muszáj levenniük.

2017. dec. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Drága vagy, hogy írtál, megnyugtattál. Elég nagyok, és a hátamon, melltartórésznél vannak, meg a nyakamon ilyen fibrómaszerűségek. Akkor az egyik újévi fogadalmam ez lesz, hogy leszedetem, amit muszály.

Boldog karácsonyt!

2017. dec. 24. 16:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kerül mindig pénzbe, csak a magánrendeléseken. (nálunk 5000Ft/db) Nem mondanám, hogy ez horror ár.


Barátnőm és én egyszerre szedettünk le nagy kinövéses anyajegyet. Ő kórházban TB-re én magánrendelőben.


Bementem, kedvesek voltak, kb 2 perc várakozás után behívtak, elérzéstelenítettek spayvel majd tűvel (így még a tűt sem éreztem) kivágták, elsütötték lézerrel, ragtapaszt tettek rá,amit 3 óra múlva le kellett vennem, s semmi egyéb teendőm nem volt a továbbiakban. kicsi sebként összement, leesett, s most egy évre rá már semmi nem is látszik.


Barátnőm elment 1,5 órát várakozott, majd közölték, hogy a dokinak el kell menni, jöjjön vissza egy hét múlva. Visszament, szintén több órás várakozás után behívták, mogorvák voltak vele, s durvák, vágták majd varrták. Talán egy hét múlva vissz kellett mennie varratszedésre, szintén több órás várakozás. be is gyulladt neki gennyes volt hetekig, kötözgette. stb...


Nem vagyok egy elkényeztetett gazdag kislány. jól meg kellett gondolnom, hogy elmegyek magánrendelésre ott hagyok xezer ft-ot, de cseppet sem bánom!


Gyors, hatékony, precíz volt az egész.Bnőm meg órákon át várogatott, ennyes lett stb... tehát nem biztos, hogy annyira drága a magánrendelés.

2017. dec. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szia, én 20 ezer/anyajegyet láttam magánrendelésen. Nem akarok linkelni, nehogy reklámnak minősüljön. privibe elküldhetnéd a magánrendelő linkjét, 5000 ft-ot én is kibírok.
2017. dec. 24. 17:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen az a kinövéses anyajegy, és hogy miért releváns itt, hogy milyen anyajegyről van szó, de eléggé általánosítász.

Nekem eddig 4 anyajegyemet vettek le, egyet ráadásul a tenyeremről, SZTK-s alapon. Várakozni sajnos a legtöbb helyen kell, sokszor még magánrendelésen is, így ez engem nem vágott földhöz. Egy nagyon kedves, 30 év körüli sebész szedte le őket, aki végig mondta, hogy mit csinál, nyugtatgatott stb. Nagyon pozitív élmény volt, ahhoz képest, mit amit vártam, a másik hármat is ő szedte le.

Fura, hogy elsütötték lézerrel (ismerősömnek is elsütötték, de csak azért, mert nagyon mély volt a vágás és dőlt a vér, de ez már egy rosszindulatú anyajegy kibővített, újbóli kivágása volt). Szövettant készítettek, ugye?

Azt, hogy "vágták majd varrták" ne negatívumként említsd, ez a bevett gyakorlat, magánrendelőkben is ez a legtöbb helyen a szokás, és ehhez természetesen hozzátartozik a varratszedés is. Az, hogy begyulladt, lehetett az ő hibája is, ha nem kezelte rendesen pl, úgyhogy ez sem feltétlenül történik meg, ne ijeszgesd szegény kérdezőt. Nekem egyik anyajegyem hegével sem volt semmi probléma.

2017. dec. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, én egyáltalán nem akartam általánosítani! Elmeséltem a saját és a bnőm egyidejű tapasztalatát! Nem voltam máshol, nem tudom, hogy működik, én csak itt voltam, több anyajegyet szedtek le (ezek mind mélyek voltak, tehát vágták és a vérző sebet varrás helyett lézerrel sütötték el.S igen szövettanra küldték, s az egész testemen lévő anyajegyeket egyesével átvizsgálták) Nekem ez a beavatkozás igen pozitív élmény volt. Elképzelhető, hogy a varrásos dolognál kb 100ból 1 akinek begyullad és gennyes lesz, 99meg simán visszamegy varratszedésre és onnantól probléma nélküli nekik is. Viszont én már ezt is értékelem, hogy nem kellett utána foglalkozni vele egyáltalán! Nem kellett kötözgetni, újra elmenni stb...


Ne értsetek félre, nem akarok senkit a tb-s ellen beszélni, csak leírtam a tapasztalatom!


Kérdező küldöm privátban az elérhetőséget!

2017. dec. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kb 10 perces csak ahogy előttem is ìrtak attòl függ hogy lèzerel csinàljak e vagy vagnak, hogy mennyire nagy mennyire leget nagy gyökere nekem pont a melltartòpantnal volt egy kisebb karfiolnak nezett ki rendesen kitüremkedett vàgták de hát semmit nem èreztem kaptam èrzèstelenìtőt most ott egy heg mivel egyenes vonalba vagnak hogy tènyleg egy hegszerűsèg legyen ott de nem èreztem semmit ès inkabb egy heg legyen mint egy anyajegy ami bàrmikor elràkosodhat.


Menj el bőrgyogyaszra mert ott megnèzik az összes anyajegyed nincs e baj velük ès mond hogy van amit le szeretnèl szedetni ez annyira rövid idő alatt lekapjàk hogy nem kell sokat vàrni az időpontra.

2017. dec. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!