Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti hogy reagáltatok volna a...

Ti hogy reagáltatok volna a helyemben? Helyi lakos vagyok, a helyi orvosi rendellő-ben mégsem engedtek el WC-re, mikor majdnem bepisiltem. És még ki is oktatott egy fülbevalós h***e gyerek.30f

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy sokat ittam, mert dehidratált voltam, fel vagyok fázva. Pánikbeteg vagyok stb, de ez most mellékes. A boltba kísértem a nagymamámat, amikor rámjött hogy nagyon durván kell pisilnem. Gondoltam nem gond, itt az orvosi rendellő, megkérem őket had menjek el. Ez a történet XV. kerületben játszódik... Bemegyünk, nyitva van, megörülök. Felmegyek az első emeletre, ahol megkérdezem a takarítót, hogy "használhatom e a toalettet?" ÍGY kérdeztem, ez fontos a késöbbiekben. Ő rámripakodik hogy ez nem nyilvános wc. Én kifakadok hogy de én mindjárt bepisilek stb... És eleve, helyi lakos vagyok, itt adózom, itt élek. Na, akkor kérjem el a kulcsot a háziorvosomtól. Nekem az nincs itt mert még nem jelentkeztem ide át, de a nagymamámnak bent van. Kijön egy szőked doktornő, meglát, visszacsapja az ajtót, elbújik. A nagymamám előrángatja nagy nehezen és kéri a kulcsot. Mondja, hogy ő ide tartozik és az unokája had mehessen el WC-re, mert nincs rendben. A hölgy felháborodottan közli, hogy nem adja oda a kulcsot, mivel nem tudja hogy én össze hugyozom e a wc-t.... ez komoly... Nagymamám mondta, hogy hát ő ide tartozik , itt van az orvosa is, nézzék meg. Erre aztmondja a doktornő: Akkor csak rendelési időben lehet használni a wc-t. Én kiakadtam ekkor már nagyon és megkérdeztem, kikértem magamnak a dolgot.

Én: Akkor emberi méltóságomban semmibe vesz és hagyja hogy itt összepisáljam magam?

"orvos" :nem tudjuk hogy ki hugyozza össze a wc-ket.

ÉN: Én úgy nézek ki maga szerint aki összepisálja?

Ő: Azt én nemtudom, intézze el, ott a fa... és eltakarodik.

Na most jön a csavar. Nekem odaszól amikor elakarom hagyni a rendellőt, egy fülbevalós **zigyerek, hogy mégis ki vagyok én? Mert nincs igazam és ez a viselkedés már akkor nem volt renben amikor feljöttem ide ( használhatom a toalettet? :) ) stb... Egy vadidegen ember...


Mondom Krisztián vagyok....

Erre elkezd oltogatni, hogy krisztián? Akkor most összefogod magad pisálni? stb... Menjek ki az utcára a Spar elé és pisáljak ott... Meg ő eleve asztmás és sokkal nagyobb a baja mint nekem. Most összepisálod magad lesz egy kis vize a gatyádban na bumm, mi van akkor, kérdezi.... Nem akartam mondani, hogy mielött pánikbeteg lettem, 8 évig kravmagáztam illetve erőemeltem is 5 évet... Ezt csak azért jegyzem meg, mert amikor visszaszoltam neki, már jött volna felém verekedni.... Az arcom nem egy durva valami, és nagy kabát is volt rajtam, így nem látszott a fizikumom, de széjjeltudtam volna verni akkor és ott, annyira kivoltam idegileg, de ez csak tovább pofázott. Nagy nehezen vettem erőt magamon, hogy ne legyen balhé és elmentem onnan. Ti mit csináltatok volna a helyemben?

Öszefog:

Helyi lakosként, a hozzám tartozó rendellőintézetben nem engedtek el wc-re, ráadásul megkaptam hogy wc-zzek az utcán, mert lehet összepusálom a wc-t. Erre felbasztam magam, IGEN, emelt hangon beszéltem, mire elküldtek a francba és még verekedni is akartak velem.


Bocsánat a sok helyesírási hibáért, de ez tönkretette a napomat, nem volt kedvem leellenőrizni, és még mindig nem vagyok túl jól, a pánik miatt...


2018. jan. 5. 16:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Még az lemaradt hogy asperger szindrómás Autista vagyok, amit pár éve állapítottak meg, és erről van hatósági bizonyítványom is... nem érdekelt senkit.
2018. jan. 5. 16:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy helyi lakos vagy és ott adózol még nem jelenti azt, hogy elmehetsz WC-re akárhová. Nem engedték meg ennyi bele kell törődnö és elmenni máshová. Keresek egy kocsmát kérsz egy kólát és elmész a mosdóba. Nagy ügy. A WC tényleg rendelési időbe van a BETEGEK részére, nem az utcáról bejött embereké. Főleg, ha nem is oda tartozol. Ilyen erővel bárki az utcáról bemehetne és használhatná.
2018. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha először nem engednek be a vécébe, akkor hagytam volna őket ott a p.ba, aztán mivel te férfi vagy, elintéztem volna egy fa tövében, nem látható helyen. Az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni, kár volt felhúzni magad. Ha a nagyhatalmúak azt mondják, hogy nem, akkor neked a mai magyar egészségügyben meg kell húzni magad, mert sok helyen (tisztelet a kivételnek) még mindig isteneknek gondolják magukat.

Egyébként némely kórház (győri) vécéjeit látnád. Nem lenne kedved még pisilni sem. Szörnyű állapotok vannak pont ott (is), ahol a tisztaság volna a legfontosabb.

2018. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én ezt elhiszem, de nem szerettem volna nyilvános helyen vizelni, mivel törvényellenes. Mellesleg a takarító mondta nekem, hogy nem nyilvános a WC és gondoltam azért egy orvost csak megkérdezünk, aki ott dolgozik... Én el is mentem volna utána ha nem jön utánam egy túlbuzgó kis "beget" arcoskodni...
2018. jan. 5. 16:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak ránézésből levágták, hogy veled jót lehet majd szívózni. De így egytől-egyig mind.


Amikor udvarias vagy, legyél kicsit harsány! Tényleg kicsit, tehát így a határozottság körözze le a bunkóságot, de csempéssz bele egy csöpp faragatlanságot, inkább fogalmazz még udvariasabban közben! Kicsit hangos, kicsit nyers, kicsit színtelen hang, kicsit meredt (nem mérges, inkább ilyen maffiózó-derű) tekintet, és tényleg minimálisan kedélyes alapállásban! Egy tesztet megér, ehhez képest nem sokat veszíthetsz! Gyakorlással meglesz. Erre hivatkoznak emberek úgy, hogy "fellépés".


Sokat segít, ha fejben biztos vagy benne, hogy ezt mondod, ez lesz, azt mondod, az lesz. Nem elvárás, nem "jaj, nehogy már ennyit ne tegyenek meg", hanem rendes bizonyosság abban, hogy a szavad nettó parancs, még ha udvarias, félig-meddig akár alázatos is amellett, hogy picit karcos itt-ott, a fentiek szerint inkább.

2018. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az orvosi rendelő wc-je a betegeknek van, hogy az alatt a néha 2-3 óra alatt, amíg várnak ne legyen gond, ha rájuk jön a hasmenés (amivel lementek) vagy ne vizeljék össze magukat. Ennyi erővel a helyi általános iskolába is elmehetsz
2018. nov. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
legközelebb gyerek nélkül és mondhatod, hogy helyi lakos vagy és ezért jogod van használni a wc-jüket.
2018. nov. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!