Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Masszőrök! Ti is azt valljátok...

Masszőrök! Ti is azt valljátok -a tanultakkal ellentétben- hogy a masszázs akkor eredményes, ha fáj?

Figyelt kérdés
Nem a "kellemes fájdalom" kategóriára gondolok.

2018. jan. 8. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha így leegyszerűsíted, akkor sem az igen, sem a nem nem lesz igaz. Kinek, mikor, miért, milyen masszázs? Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy mennyi cukor kell az ételbe, de nem mondanád el, hogy csokitorta, diabetikus sütemény vagy marhapörkölt készül.
2018. jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az,hogy kinek és mikor nem értem miért releváns? De hogy pontosítsak a többi kérdésedre,hogy milyen masszázs a kulcsszavaimban (a kérdés alatt látható) a válasz,a miértre pedig legyen általános vállfájdalom.
2018. jan. 8. 20:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ha te akarod eldönteni, hogy mi a releváns, akkor miért vársz szakembertől választ? Elmegyek az orvoshoz, megkérdezi, hogy volt-e lázam, hát nem kérdezek vissza, hogy miért releváns, mert nyilván okkal kérdezte! A kulcsszavakból nem derül ki semmi konkrét és használható, és egyébként is arra van a kérdés, hogy abból derüljön ki, mi a kérdésed, a kulcsszavakat nem olvasom, mert összevissza használják itt az emberek.


Legyen elég, hogy van, akikor kell fájdalmat okozni, és van, amikor nem, ennél sokkal több és pontosabb ismeret kéne hozzá. Aki hozzám eljön, annak ott és akkor interaktívan felteszem a kérdéseimet, és tudni fogom. Ennyiből nem lehet megmondani, de pont a vállfájás esetén nagyon is indokolt lehet szándékosan átlépni a fájdalomküszöböt. De nem biztos, hogy kell. Sőt, saját magamnak is okoztam már tudatosan fájdalmat a gyógyulásom érdekében.

Tehát a válasz a rendelkezésre álló szegényes információ alapján továbbra is az, hogy vagy igen, vagy nem.

2018. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg honnan szeded ezt a butaságot, hogy "a tanultakkal ellentétben"? Te honnan tudod, hogy én mit tanultam?
2018. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem masször vagyok hanem aki masszázsra jár és levan tapadva egy izmom ami eléggé fáj ha masszirozzák. Nekem kell hogy fájjon, föleg ott, mert az én esetemben, ha nem fáj, akkor csak simogatták azt az izmomat, ami konkrétan nem ér semmit.
2018. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4-re:

Mindenhol ilyeneket olvasok és hallok masszőröktől,szóval több helyről is tudnék hasonlókat idézni:


"A masszőrnek mindig előre,és a masszázs alatt is többször szólnia kell,hogy ha túl erősnek, fájdalmasnak (esetleg gyengének)érzed a masszázst,azonnal jelezned kell,mert KÖTELES módosítania rajta. Ez fontos szabályzat,amit minden masszőrnek meg kellett anno tanúlnia,és lelkiismeretesen alkalmaznia,így teremti meg a megfelelő egészségügyi elővigyázatokat (mert van akinél komolyabb dolgot jelez,de ez a ritka). Azonkívűl a masszázs erősségét fokozatosan kell növelni,nem szabad neki esni a páciensnek. Először felületi izmokat kell megmozgatni simítással,felületi dörzsöléssel, a mély izmok megmozgatása csak ezután jöhet."

2018. jan. 10. 08:51
 7/13 A kérdező kommentje:

Arra,hogy kinek és mikor: Egy 29éves nőnek - hétvégén délelőtt, bár továbbra is kérdezem,hogy ez miért lényeges a kérdésem szempontjából.


Egyébként bármilyen kérdésre szívesen válaszolok,de csak egy közvélemény kutatást szerettem volna,hogy az olvasottakkal ellentétben több masszőr is vallja-e az "akkor jó ha fáj" elvet.

2018. jan. 10. 08:58
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A mikort nem úgy értettem, hogy hétfőn vagy vasárnap, ez egy sokkal összetettebb kérdés. Pl. sérülés, betegség, műtét után van-e, milyen előzmények után stb.
2018. jan. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#6


Beidézel itt egy szöveget forrás nélkül. Az idézet forrás nélkül nem idézet, csak idézőjellel díszített szöveg. Az biztos, hogy nem származik semmiféle tankönyvből, hivatalos forrásból, hiszen hemzseg a helyesírási és gépelési hibáktól. Az nyilvánvalóan valakinek a privát véleménye.


Ennek ellenére amit ír ez az idézőjelbe tett szöveg, az igaz, és nincs ellentmondás. Ebben a szövegben nincs semmi olyan, hogy egyáltalán nem szabad fájdalmat okozni.


Ami a lényeg, és ez szerintem a masszázs etikai alapköve: masszázs során csak olyan dolog történhet, amiben a masszőr és a vendég előre megegyezett. A vendégemnek tudnia kell, hogy annyira fogom kitakarni, ott fogok hozzáérni, akkora fájdalmat fogok okozni, amit előre megbeszéltünk, hiszen kiszolgáltatott helyzetbe hozza magát, és ez csak teljes bizalom mellett lehetséges.


Tehát ha úgy látom, hogy a gyógyulása érdekében valamekkora fájdalmat kell okoznom neki, akkor ezt elmondom, és utána ő dönt. Ha meg tudom győzni, akkor el fogja fogadni. Ha azt mondja, hogy ő mindennek ellenére csak simi-simit szeretne, akkor azt fog kapni. Azt ugye senki nem mondta, hogy a fájdalmat hirtelen, a vendéget becsapva vagy az akarata ellenére okozzuk. Ugyanez történik az orvosnál. Ha inkább belehal valaki a tetanuszba, mert fél, hogy fájni fog az oltás, akkor az ő dolga.


De természetesen nem minden esetben van szükség rá, hogy fájdalmat okozzunk! Tehát a kérdés, hogy "a masszázs akkor eredményes", így általánosságban véve nem értelmezhető, és se nem igaz, se nem hamis, ahogy a legelején írtam.

2018. jan. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm kimerítő válaszod. Szerintem ez így egyértelműen azt a tábort erősíti,hogy nem csak akkor eredményes a masszázs ha azt végig (és utána is) nagy fájdalom kíséri.


Forrás az NLC fórum-ról egy masszőr válaszából való,de tényleg több hasonló szakmai és magán véleményt is linkelhetnék,de nem szeretnék újra belefolyni ebbe a kutatásba.

Csak emlékeimből: Volt ahol egy 10-es skáláról írtak,melyben az egyéni fájdalom érzetet értékelik és állitólag a fájdalom erőssége nem lehet 7-esnél erősebb megítélésű. Egy másik gyógymasszőr érvelése szerint eleve nem jó az erős fájdalom érzet hiszen így anatómiailag alátámasztott,hogy nem lehet ellazulni,ami masszázs közben egyfajta cél lenne (az izmok kezelhetősége és a vendég komfortérzete miatt is).

2018. jan. 10. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!