Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy egynapos műtét keretében...

Egy egynapos műtét keretében végzett kisebb kézműtétért mennyi hálapénzt szokás a műtétet végző orvosnak, és az altató orvosnak adni?

Figyelt kérdés
Két egymás melletti "pattanó ujjat" fog műteni, állítólag néhány perces műtét, helyi érzéstelenítésben, kis kábítással.
2018. jan. 9. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
100E fejenkent
2018. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-es: hol? Nem a legmenőbb budapesti kórházról, hanem egy kisebb vidéki kórházról van szó.
2018. jan. 9. 10:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy centet sem adnék.

Ezt a hálapénzt de utálom.

Remélem hamarosan el lesz ez felejtve?

Kiknek szoktál borravalót adni kérdező?

2018. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is utálom ezt a rendszert, de nem akarok nagyon kilógni a sorból, mert kerülhetek én még ugyanezekkel az orvosokkal hamarosan hasonló szituációba.

Egyébként csak a legmegszokottabb borravalós esetekben szoktam adni, pl. étteremben, cukrászdában, benzinkútnál, és csak akkor, ha úgy itélem meg, hogy maximálisan jó volt a kiszolgálás, netán némi pluszt is kaptam a kötelező mellé. Én orvosnak is csak ilyen esetben adok hálapénzt.

2018. jan. 9. 16:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1.-s vagyok, nem érezted meg az iróniát

mi mindketten egészségügyben dolgozunk és azt látjuk hogy az idióta betegek szinte egymást próbálják túllicitálni hálapénzzel, az orvos elteszi a hálapénz és utána szarik a betegre, de a baromja pont ezt is érdemli

2018. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. jan. 9. 20:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Én tb-t fizetek.

Ha külön akarnék fizetni inkább megyek maszekhoz.

2018. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem adnék.


Fizetem a tb-t, ALAP, hgoy ellátnak.


Amúgy megánorvoshoz mennék, akkro persze, kapna pénzt.

2018. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az 5 és 7 vàlaszoló jól mondja.

Aput is megszóltam, hogy minek ad pénzt.

Azt mikor hallottam hogy hogyan beszél vele a doki majdnem megütöttem a faszit, hihetetlen

2018. jan. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
7-es- 8-as: Nem minden fehér, vagy fekete! Én is alapból úgy csinálom, ahogy Ti írjátok, ha van rá pénzem, megyek magán rendelőbe. Eddig így cselekedtem kisebb sebészeti problémáknál. Csakhogy a kedves és megbízható magán sebészem időközben megöregedett, már nem lát jól, így a mostani problémámhoz mást kellett keresni. Városunkban, illetve környékén egyetlen jó kézsebészről hallottam, akinek viszont nincs magánrendelése. Ezért megyek a TB-s orvoshoz, aki messze földön jó hírű, de vele nem tudom magán úton elvégeztetni a dolgot. Egyébként túl vagyok a műtéten, 10 e.Ft-ot adtam hálapénzként.
2018. jan. 10. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!