Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon félek a vérvételtől,...

Nagyon félek a vérvételtől, el tudom kerülni valahogy?

Figyelt kérdés

2018. jan. 14. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Pont a vérvételtől félsz? Nem lehet elkerülni, és nem reális a félelmed. Pár másodpercig tart az egész. A szúrást meg van amikor meg sem lehet érezni. Ha ennyire félsz, vegyél be egy növényi nyugtatót előtte.
2018. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Gyakorlat teszi a mestert, majd hozzászoksz.
2018. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
El tudod kerülni: ne menj oda. Ha odamész, akkor nem nagyon.
2018. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Én is nagyon féltem az első alkalommal, de tényleg egyáltalán nem fáj, egy pici szúráson kívül nem érzel semmit, sőt, néha még annyit sem. Vigyél magaddal gyümölcslevet, csokit, hogy ha vérvétel után kissé leesik a vérnyomásod (ez természetes), ez gyorsan helyreállítsa. Ne aggódj, semmi gond nem lesz.
2018. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Én is féltem, aztán egy műtét miatt muszáj volt és azóta nem félek. A laborosok nagyon jól tudnak szúrni, hisz egész nap, évek óta ezt csinálják. Meg sem fogod érezni, annyira jól szúrnak, csak rá kell venni magad és elmenni, biztos vagyok benne hogy le fogod győzni a félelmed. Igyál előtte sokat, így sokkal könnyebb lesz és rosszul sem leszel. Tényleg nem fáj!

Amikor CT vizsgálatom volt, akkor branült szúrtak be, pont egy kezdő szúrta nekem, na az fájt! De a vérvétel az sosem.

2018. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
90%
Szia! Én is nagyon féltem először (a szüleim nyugtattak, hogy nem fogsz érezni semmi, de nem hittem nekik) aztán amikor végeztünk nem is értettem, mert nekem felsem tűnt, hogy beleszúrta. Szóval szerintem nincs mitől félned. :)
2018. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm mindenkinek utólag, hogy válaszolt. Végül arra jutottam, hogy nem megyek.
2018. jan. 28. 19:56
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Valamikor, talán èn is fèltem. Aztán jött egy komoly betegsèg. Műtètek sorozata. Azóta a vèrvètel nem jelent gondot. Sajnos, vannak ettől 100 x rosszabb dolgok is...
2018. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!