Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rák szüresi lehetöségek?

Kérdezlek kérdése:

Rák szüresi lehetöségek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nagyon felek a rakos megbetegedestol, mer sok volt a csaladomba, es az lenne a kerdesem milyen lehetosegek vannak a ennek a szuresere? Illetve ennek milyen ara van, mennyi idobe telik, es milyen gyakorisaggal kene eljarni?



2018. jan. 25. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne a rák jegyében éld az életedet, mert a sok aggodalom még elébemegy a dolognak.

Bőrrák: évente, könnyen szűrhető. A nyári déli tűző napot kerüld.

Nőgyógyászati/urológiai szűrés szintén mehet évente, nem jár különösebb kellemetlenséggel. Mammográfia kétévente, már ha nő az illető.

Tüdőröntgenre is el lehet menni úgy kétévente. A végbéltükrözés is nagyon hasznos, de aligha hiszem, hogy van, aki ennek önként és dalolva aláveti magát. De valamennyire székletből is ki lehet szűrni.

Fogorvos, aki a szájüreget is megnézi, évente.

A többire nem szoktak tünet nélkül szűrni, de tünet esetén el kell menni orvoshoz. A dohányzástól és a túlzott alkoholfogyasztástól tartózkodj.

2018. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden szervre külön-külön vannak szűrések, tehát elkell menni bőrgyógyászhoz, nőgyógyászhoz, mammográfia, tüdőszűrés stb stb stb.. Hirtelen ezek jutottak eszembe mert én ezeket szoktam ellenőriztetni. Nekem a bőrgyógyász fél évente javasolta mert apukámnak melanómája volt,nőgyógyászhoz pedig évente vagy másfélévente megyek mikor hogy jön ki. Ha nem magán dokihoz mész akkor ezek a vizsgálatok ingyen vannak.

Hogy mennyi ideig tart az eredmény az is relatív mert mondjuk a bőrgyógyász csak megvizsgálja az anyajegyeidet és ha nem találja úgy hogy lekell szedni akkor az annyi is volt de ha mondjuk leszedi elküldi szövettanra akkor is max 1 hét szokott lenni. Nőgyógyászari kenet is 1 hét alatt megvan. A mammográfia is rögtön helyszínen megvan. Tüdőszűrésre már nem emlékszem de úgy gondolom az sem több 1 hétnél. Ezeket tudom konkrétan hogy így működnek.

2018. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!