Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosok kapnak-e pénzt...

A háziorvosok kapnak-e pénzt vagy bármilyen más juttatást a gyógyszerforgalmazóktól azért, ha felírnak bizonyos gyógyszereket a betegeknek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem. Gyakorlatilag a gyógyszerforgalmazók fizetnek tanácskozásokat (természetesen jó hotelben, tengerparton) ahol ismertetik a termékeit egy kis nyaralással egybekötve. De ez Magyarországon nem jelentős, nyugaton nagy tételekben folyik.
2010. jún. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom így van-e Én csak azt tudom, hogy ha a doki túl sok gyógyszert ír fel, megbüntetik. Szóval nem hiszem, hogy csak poénból írkálják fel.
2010. jún. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valami hasznuk van vagy valami érdekük biztos van.


Én csak állatorvosoknál tudom, hogyan megy ez.

Azt tudom biztosan, hogy az állatorvosok maguk finanszírozzák meg azokat a gyógyszereket, amiket átvesznek és amiket az állatok gazdái aztán kifizetnek. Ha szerződést köt a forgalmazóval, akkor a forgalmazó akciósan ad át neki gyógyszereket.

Emberorvosnál nem tudom, hogy mit csinálnak. Velük nem nagyon lehet ilyesmiről beszélgetni. Baromi távolságtartók.

De talán itt lesz, akivel szóba állnak és elmondják neked, hogy mi a helyzet vagy mit sejtenek.

Mert ugye tudod, hogy itt azért nem 100 % -ig biztosak az adott válaszok.

2010. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kapnak nálunk is. Azért büntetik őket,ha túl sok gyógyszert írnak fel,de azt nem szabják meg,hogy mit írjanak fel. Pár hónapja olvastam az Orvosi Kamar felszólítását,hogy a gyermekorvosok ne azt a tápszert írják fel a gyerekeknek,amit az ügynökök adnak nekik,hanem ami a gyereknek a legjobb. Erre vajon miért volt szükség?
2010. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az állatorvos abban különbözik, hogy ő gyógyszereket is elad, tehát azon természetesen haszna is van.

A humán gyógyszereket a patikában veheted meg, nem az orvosnál. Bár velem már előfordult,hogy ingyenes mintát adott az orvos (nem Eladott, ingyen adta) hogy kezdjem szedni, addig se kell a patikába menni.

2010. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyrészt azért kérdeztem, mert pl. anyukámnak, aki szívbeteg ahányszor másik dokihoz megy (kezelőorvosa, háziorvos, szanatóriumban az orvos) mindig másik gyógyszert írnak fel, ami persze ugyanolyan hatóanyagú, csak éppen más a gyártója. Mert hogy szerintük az jobb, mint amit a másik doki felírt.


A másik meg az, hogy manapság ha orvoshoz megy az ember, szerintem az esetek többségében kap valamilyen gyógyszert. Nemrég voltam bőrgyógyásznál, aki felírt nekem szteroidos krémet és gyógyszert rózsahámlásra. Utánanéztem a neten, és szakorvosok írták, hogy felesleges kezelni ezt a betegséget, mert magától elmúlik. Akkor minek is váltattak ki velem közel 5000 Ft értékben gyógyszert+krémet? Végül nem használtam egyiket sem, és tényleg magától elmúltak a foltok.

Ugyanez az orvos írt fel a bátyámnak allergia elleni gyógyszert + szteroidos krémet, mert az ujjain megjelentek piros foltok. Szerintem ekcéma (ugyanez van nekem is évek óta), persze ez csak az én véleményem, de ha allergiára gyanakszik, akkor miért nem csinál előbb egy allergia tesztet és csak utána írja fel a gyógyszert?

2010. jún. 7. 09:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére a gyerekorvosunk az egyetlen kivétel! Ő csak akkor ír fel gyógyszert, ha valóban szükség van rá. Homeopátiás gyógyszereket szokott ajánalni, amiért egy fillért sem kap, mert nem receptre írja, és a patikában szerzem be.
2010. jún. 7. 09:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy az orvosok különböző márkákat preferálnak azonos jellegű készítményekből, múlhat azon is, hogy tényleg más a véleményük. Ha nem így lenne, mindenki ugyanazt ajánlaná, és megszűnne a piaci verseny a gyártók között is. Nem csak a "ki fizeti meg jobban az orvost, hogy az ő termékét ajánlja", hanem a "ki gyárt jobb terméket" verseny is megszűnne.

Vannak csunya dolgok ezen a területen, de nem minden az.

2010. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!